Nev-i Şahsına Münhasır ”Ziyade Fasıl”

0
527
Reha Tartıcı

2005 yılında 3. Levent’te başlayan ve Suadiye’de devam eden, 2018 yılı itibariyle de yenilenen konseptiyle Kozyatağı Hilton ve Meydan Beşiktaş’ta hizmet vermeye başlayan Ziyade Fasıl’ın sektörde geldiği nokta tam bir başarı hikayesi. Kurucusu İşletmeci Şef Özlem Mekik’in bu başarıda emeği ve katkısı tartışılmayacak derecede fazla. Reha Tartıcı

Ziyade Fasıl kurulduğu günden bu yana aynı heyecan ve özveri ile kaliteli yemek, kaliteli servis ve kaliteli eğlence anlayışından asla taviz vermemiş. 15 yıldır servis, mutfak ve sahne ekibini neredeyse hiç değiştirmemiş ancak yeni katılanlarla büyütmüş. Yakaladıkları başarıda bu istikrarlı yönetim anlayışının da rolü kuşkusuz çok fazla. İlk günden beri Şef Özlem Mekik’in dokunuşuyla benzerlerinden ayrılan mezeler, yemekler ve sıra dışı bir konseptle Ziyade Fasıl her daim adından söz ettirmeyi başardı.


Yeni menüde de unutulmaya yüz tutmuş Mezopotamya lezzetlerine gönderme yapan mezeleri ve tarihi Troya tatlısı başta olmak üzere tadılmayı bekleyen enfes lezzetler yer alıyor. Benim favorilerimin “Apostol”, “Kayısılı Fava”, “Sarhoş Ezmesi”, “Elmalı Kabak Sızma” ve “Zaho” olduğunu söyleyebilirim. Yenilenen konsept ve yenilenen menüye uygun olarak özel tasarlanan servis takımları Ziyade’ye ayrı bir değer katmış. 15 yıldır nev-i şahsına münhasır kalite ve hizmet anlayışıyla hizmet veren Ziyade Fasıl kaliteli yemek ve kaliteli eğlence arayanlar için ideal bir alternatif.