Dua Lipa: O Bir It-Girl!

0
683
Dilara Kırmıt

Genç yaşta yıldızı parlayanlar arasında sahne performansı, sesi ve tüm bunları stili ile bütünleştiren nadir isimlerden olan Dua Lipa’nın stilini mercek altına aldık. Dilara Kırmıt

Neden mi Dua Lipa? Çünkü günümüzün en zor olan şeyi sportif olmanın yanı sıra aynı zamanda seksi olmaya çalışan bir akımın da öncüsü olarak gösterilen harika bir isim o. Lipa’nın, yeni nesil genç kızların gözdesi haline gelmesinin en etkili nedeni ise göz dolduran sahne şovları ve birçok marka ile iş birliği içerisinde olması.

Şimdi gelin hep birlikte sahne şovları ve günlük hayatında seçtiği parçaları inceleyelim.

Çoğunlukla bralet ve crop top tercih ediyor, çünkü kusursuz fiziğini asla saklamayan, dişiliğini sportif şıklık ile bütünleştirmeyi çok seviyor.


Sahne şovlarında çoğunlukla spor ayakkabı tercih ederken sokak stilinde ise aksine topuklu botlar ve stilettolar tercih ediyor ve yine tabii ki bunu sportif şıklığı ile tamamlıyor. Aslında buna bir Riri (Rihanna) kızı diyebiliriz çünkü bunu zamanında Rihanna çok yapmıştı.

Hep spor gördüğümü söylersem olmaz, Lipa ikili parçalardan pek hoşlanmıyor tek bir parça ile bir stil oluşturuyor. İddialı olan ve çok konuşulan puantiyeli elbisesini hafızamdan silemiyorum mesela!

Derin yırtmaç ve dekolteleri daha çok günlük kullanmayı %70 tercih ediyor. Sahnede risk almamayı ve dans ile bütünleştirdiği gösterilerinde rahat olmak istediği aşikar.

Geçtiğimiz aylarda Londra’da Leiscester Square de gerçekleşen Alita: Battle Angel filminin müziğini yapan 23 yaşındaki genç şarkıcı galaya Armani Prive Sobahar 2018 sezonundan imzalı olan son derece iddialı kafes şeklindeki bir elbise ile katıldı. Dolayısıyla kırmızı halıda boy gösteren isimler arasında basının en dikkat çektiği isimlerinden oldu. Aldığım bilgiler üzerine bu kostümün etek kısmındaki astar tamamen çıkartılarak, Lipa’ya özel olarak tekrar tasarlandı.

Dua elbisesini Jimmy Choo’dan seçtiği minik bir çanta ve Shaun Leane mücevherleriyle kombinleyerek kusursuz bir görünüme büründü.

Genç şarkıcı aynı zamanda yuvarlak yüz çevresine sahip olması dolayısıyla makyaj sanatçılarının en sevdiği yüz hatlarına sahip. Genelde onu sade makyajıyla hatta makyajsız görüyor olsak bile, özel gecelerde en kusursuz haliyle çıkıyor karşımıza. En çok konuşulan makyajı da Billboard Müzik Ödülleri’nde seçtiği makyajı olmuştu. Eyeliner ile belirginleştirdiği göz makyajı odağı tek bir noktaya çekerken dudaklarını Charlotte Tilbury Hot Lipstick –Kim K.W ile tamamladı.

2018 yılının en gözde rengi olan ultraviolet elbisesi ve vazgeçmediği mücevherleri, yan tarafa yatırdığı saçlarıyla da sade ve göz yormayan bir duruşa imza attı.