“A REMEDY” Nathalie Djurberg / Hans Berg Miu Miu Mücevher Projesi

0
355

Miu Miu, sanatçılar Nathalie Djurberg ve Hans Berg ile Sonbahar/Kış 2022 koleksiyonunda çıkaracağı mücevher tasarımı için özel bir iş birliği yapıyor. Modanın temsil ettiği algıları genişleten ortaklık, Miu Miu’nun sanata olan bağlılığını da somut hale getiriyor.

Sanatçıların 2015’te renkli kuşların bir masadan rengarenk haplar ve minik hayvan heykelleri çalmasını konu alan heykel serileri olan “A thief Caught in the Act”tan esinlenerek tasarlanan mücevherler, sanatçılara göre “mizah ve nezaketle bir şeylerden kaçma arzusunu” ifade ediyor. Bu sadece Djurberg ve Berg’in çalışmalarının merkezinde yer alan bir gerilimi değil, aynı zamanda markanın kalbindeki paradoksları da vurguluyor.
Djurberg & Berg, koleksiyona “A Remedy” adını verdi. Sanatçılar, koleksiyona verdikleri ismi “Başlığın rahatlatıcı ama heyecan verici ve biraz da mistik olmasını istedik,” şeklinde açıklıyor. Koleksiyonun birçok açıdan herkes üzerinde büyüleyici bir etkisi olduğunu aktaran Djurberg & Berg, “Ortaya çıkan mücevherlerin birçok katmanı olduğunu düşünüyoruz.” diyor.

Parlak “haplar” ve naif hayvan şekilleri, klasik mücevher kavramına meydan okuyor ancak yine de kişiyle yakın bir bağlantıyı temsil ediyor. Hem hayvanlar hem de haplar, elle işlenmiş reçine elementlerinden ve nikel içermeyen altın kaplamada elle cilalanmış ve galvanize edilmiş metalden oluşuyor. Montaj ve dekorasyon da el işçiliği ile yapılıyor.
Mücevherler, Miu Miu markasıyla damgalanmış ve içeriğini yansıtan parlak bir renk paletinde flora ve flauna ile boyanmış özel kutularda sunuluyor. Açıldıktan sonra, içindeki bir çan takımı, Hans Berg’in projesi için bestelediği müzikleri çalıyor.

Tasarımdan paketlemeye kadar mücevherlerin tüm üretim aşamasında yer alan Bjurberg ve Berg, kampanyanın sanatsal yönünden de sorumlu. Julien Martinez Leclerc tarafından fotoğraflanan kampanya, aktör Isadora Bjarkardóttir Barney’i Miu Miu evrenine tanıtıyor. Isadora, farklı disiplinlerde, tutkulu bireysel duruşlarında birleşmiş, yeni ortaya çıkan disiplinler arası Miu Miu ilham perilerinin uzun bir çizgisini takip ediyor.