Akaretler’de 15 günlük sanat ziyafeti!

0
734
Fulden Karayel

SANATSEVERLER İKİNCİ KEZ AKARETLERDE BULUŞUYOR
İlki büyük ilgi gören “Artweeks @Akaretler”’in ikincisi 4-17 Mart tarihleri arasında; Bilgili Holding ve Sabiha Kurtulmuş organizasyonuyla açılıyor. Fulden Karayel

İstanbullulara çok yakın bir tarihte sanat dolu iki hafta yaşatacak ‘Artweeks @Akaretler’, her yaş grubundan sanatseveri bir araya getirerek Akaretler’de ağırlamaya hazırlanıyor. Yerli ve yabancı birçok önemli sanatçının eserleri, 15 gün boyunca Akaretler’de yer alacak. Bu organizasyonun da ilkinde olduğu gibi farklı, dinamik ve sıra dışı bakış açısıyla daha fazla eser ve koleksiyonu sanatseverler ile buluşturacağı kanısındayız. Sanatçı ve koleksiyoner buluşmalarına, workshoplara, sanat sohbetlerine, sergi turlarına, müzik ve eğlenceye ev sahipliği yapacak bu etkinliği kaçırmak istemiyorsanız siz de bu tarihleri ajandanıza şimdiden kaydedin.

İŞTE ART WEEKS @AKARETLER SERGİLERİ
Art Weeks 2’yi daha yakından tanıyabileceğiniz detaylar şöyle;


Burcu Perçin, Nirarada (ensemble) 2018, tuval üzerine yağlı boya tablo, 150×235 cm
Ekrem Yalçındağ, 180×130 cm_From color to color_Tuval üzerine yağlı boya

NO:4
4 Numarada Burcu Perçin’in yakın ve uzak geçmişinden sanatçı dostlarını davet ederek kurguladığı “Ortak Manzarada Buluşma” başlıklı sergide yer alan sanatçılar Burcu Perçin, Kemal Seyhan, Burhan Kum, Sinan Logie, Ekrem Yalçındağ, Burcu Yağcıoğlu, Mustafa Horasan, Ansen, Ekin Saçlıoğlu, Rasim Aksan, Ahmet Elhan ve Nuri Kuzucan.

Burhan Kum, Soyağacı 2015, tuval üzeri yağlı boya tablo, 200×140 cm

NO:21
21 Numarada Artsümer Onur Gülfidan, Gözde İlkin, Erdal Duman, Serkan Demir, Bahar Yörükoğlu ve Merve Çanakçı ile, The Empire Project Ali Taptık, Alp Sime, Banu Birecikligil, Burhan Kum, Can Pekdemir, Cemil Batur Gökçeer, C.M. Kösemen, Emin Altan, Esra Rotthoff, Halil, Jasper de Beijer, Lale Tara, Mehmet Güleryüz ve Nathalie Mamboury Güleryüz’den güncel bir seçki ile yer alıyor.

NO: 37-39
Geçen sene ana etkinliğin gerçekleştiği 37-39 numarada ise birçok farklı sergi bir arada olacak. Merdiven Art Space Fırat Engin, Leyla Emadi, Şakir Gökçebağ ve Işıl Eğrikavuk ile, genç küratör Begüm Alkoçlar “Nasıl Söylesem” başlıklı genç sanatçılara yer verdiği


Kübra Boy, Talan, çini ve bakır plaka, 115X60 cm, 2018
Ziya Tacir, 100×100 cm, New York Plate 11, fine art kağıda pigment baskı

sergisinde Ahu Akgün, Bahadır Çolak, Bora Güney, Buğra Erol, Büşra Çeğil, Çağıl Harmandar, Emrullah Orunklu, Hüseyin Aksoy, Kadriye İnal, Ömer Mirdemir ve Veli Aras Yalçınkaya ile Ahmet Oran solo sergisiyle, Selma Gürbüz küçük bir seçkiyle, Cengiz Yatağan yeni çalışmalarıyla, Seyhun Topuz, Ekrem Yalçındağ, Sabire Susuz, Serkan Adın, Bahar Oganer, Arzu Akgün, Suat Akdemir, Kübra Boy, Deniz Ardıç, Serkan Adın, Zeynep Çilek, Jose Luis Puche, Abdulkadir Öztürk, Nesli Türk, Saghar Daeiri, Şevket Sönmez, Eylül Deniz, Yiğit Yazıcı, Nilay Özenbay, Serife Ercantürk, Gözde Baykara ve Ziya Tacir eserleriyle yer alacaklar.

Ahu Akgün- Altta Kalan 2, 2017, tuval üzerine yağlı boya tablo 410×190 cm

NO:41
41 numarada gerçekleşecek ‘New’sergisinde, BASE sanatçılarından Aykut Aytuğ, Duygu Aydoğan ve Elif Havuz’un eserlerini görebilirsiniz. Yine aynı binada Büro Sarıgedik Gülsün Karamustafa, CANAN, Murat Akagündüz, Ergin Çavuşoğlu, Erdil Yaşaroğlu ve SENA ile yer alacak.

NO:45
45 numarada ise Merih Akoğul küratörlüğünde “Fotoğrafın Doğası” adlı sergide İzzet Keribar, Bülent Özgören, Ali Kabaş ve Saygun Dura’nın fotoğrafları yer alacak.
NO:55
55 numarada ise ilk etkinliğin katılımcısı değerli koleksiyoner Öner Kocabeyoğlu yine aynı mekanda Derya Yücel küratörlüğünde Öner Kocabeyoğlu Koleksiyonundan Paris Ekolü Üzerine Bir Seçki sergisiyle sanatseverlerle buluşacak.
Bu ay kültür ve sanatın nabzını tutmak istiyorsanız bu etkinliği sakın kaçırmayın. Art Weeks @Akaretler’i baştan sona keşfedin.
Sanat Dolu Günler Dilerim…