Sağlıklı ve ışıldayan bir cilt için dikkat etmeniz gereken detaylar!

0
572

Yeni yılda cilt temizleme rutininizi değiştirmeye ne dersiniz? Gündelik hayatta hepimizin hedefleri farklı olsa bile değişmeyen tek isteğimiz ışıl ışıl bir cilt. Peki ışıldayan bir cilde sahip olmak için kendinize koyduğunuz bir hedef var mı? Forea uzmanları kış mevsiminin cilde düşman olduğu şu günlerde sağlıkla ışıldayan bir cilt için değiştirmeniz gereken rutinleri sıraladı.

CİLDİNİZİN NEYE İHTİYACI OLDUĞUNU BELİRLEYİN
Hala cilt tipi analizinizi yapmadıysanız 2019’da bakım konusundaki önceliğiniz cilt tipinizin farkına varmak olmalıdır. Doğru cilt bakımında en önemli kriter sahip olunan cilt tipinin belirlenmesi. Siz cildinizin neye ihtiyacı olduğunu bilirseniz uygulayacağınız bakım rutini öncesi işiniz çok kolaylaşmış olur.

HER SABAH VE AKŞAM AYNAYA BAKIN
Her sabah yüzünüzü yıkadıktan sonra ve yatmadan önce mutlaka aynaya bakın. Böylelikle cildinizin neye ihtiyacı olduğunu daha iyi fark edersiniz. 2019’da makyajla uyumamak cildiniz için alacağınız en önemli kararlardan biri olabilir. En kaliteli makyaj ürünleri bile gözeneklerinizi tıkayarak cildinizin nefes almasını önler ve cilt gençliğini zamanla kaybeder. Uyanınca da cildinizi ve kendinizi yenilemek için mutlaka cildinizi temizlemeyi ihmal etmeyin. Cilt bakımı rutininiz için Luna mini 2, günlük cilt temizliği yapmanın yanı sıra cildinize doğal güzelliğini geri veriyor. Ufak boyutu ile seyahatlerinizde de yanınızdan ayıramayacağınız Luna mini 2’yi sabah ve akşam sadece 2 dakika cilde uygulayarak temiz ve canlı bir cilde ulaşmak mümkün.

PEKİ 2019’DA CİLDİNİZE NELER YAPMALI / YAPMAMALISINIZ?
Cilt tipinizi belirledikten ve günlük cilt temizliğinizi gerçekleştirdikten sonra sağlıklı ve ışıldayan bir cilde sahip olmanız için yapmanız ve yapmamanız gerekenleri Foreo uzmanları sıralıyor;
⦁ Cildinizi susuz bırakmayın,
⦁ Cilt tipinize uygun bir nemlendirici sürmeden dışarı çıkmamaya özen gösterin,
⦁ Minik dokunuşlarla cildinize masaj yapın,
⦁ Güneşe çıkarken mutlaka güneş koruyucu bir krem kullanın,
⦁ Cildin ihtiyacı olan kolejini besinlerden sağlayabileceğinizi unutmayın,
⦁ Uykusuzluk cildinizi yoracaktır. Bir uyku düzeni takvimi oluşturun.