Kusursuz tasarım

0
494

Luminor Due koleksiyonunda ilk kez kullanılan çelik bilezik yeni saatlere güçlü bir karakter kazandırıyor. Panerai saat evrenine Luminor Due’yi dahil ettiğinde beklentilere meydan okumayı ve zorlukların üzerine giderek ilerlemeyi ilke edinmiş bir markanın tarihinde yeni bir cephe açılmış oldu. Yeniden düzenlenmiş orantılarına – daha ince, daha hafif, daha pürüzsüz – karşın mekanik hassasiyetini koruyan Luminor Due, tasarımındaki İtalyan sofistikeliği etkisiyle özellikle takım elbise saatleri kategorisine uygun, son derece kibar bir model.

Luminor Due saatlerinin hikayesindeki yeni bölümün odak noktasında koleksiyonda ilk kez yer alan çelik bilezik var. Bileziğin tasarımına Panerai’nin tescilli kurma düğmesi muhafazası ilham verdi. 1950’de tasarlanan kurma düğmesi muhafazasının ana hatları doğrudan amacına işaret ediyordu: su geçirmezliği garantilemek, kurma düğmesini darbelerden ve tahribattan korumak. Ancak zamanla fonksiyonel kimliğinden uzaklaşıp Panerai ile kusursuz biçimde ilişkilendirilen estetik bir detaya dönüştü. Yeni bileziğin her halkası muhafazanın zarifçe kıvrılan ikonik profilini tekrarlarken parlatılmış ve zımparalanmış yüzeyler birbirini izliyor. Kavisli zincir baklalarının kenarlarındaki perdah bileziğe dinamik ve gösterişli bir yaşam tarzını tamamlayan ilave bir boyut ve rafinelik katıyor.
Sağlamlık ve hafiflik, zarafet ve dayanıklılık arasında ustalıklı bir denge kurmak için tasarlanan bilezik ergonomik standartları da gözetiyor.

Bileği benzersiz bir konforla sarıyor ve takılması çok kolay. Çıkabilen küçük zincir baklaları bileziği istediğiniz boyutta kişiselleştirmenize imkan tanıyor. Officine Panerai’nin ilk harflerinin zıt yönleri gösteren oklar şeklinde stilize edildiği ikonik “OP” logosunu kelebek kayış tokasında görmek mümkün. Bu logo şirketin yenilikçi ruhunun marka kimliğinin her unsuruna ve Laboratorio di Idee’den çıkan her konsepte işlediğini hatırlatıyor.
Piccolo Due 38mm (PAM01123) ve Luminor Due 42mm (PAM01124) modellerinin çelik bilezikli versiyonları güneş ışığı desenli sandviç kadranlar ve yeşil renkte ışıldayan beyaz Super-LumiNova dolgulu altın rengi saat kolları, rakamlar, saat imleriyle donatıldı. Her iki modelde de istendiği takdirde çelik bileziğin kolayca çıkarılıp Panerai’nin renkli kayışlarından herhangi birinin takılmasını sağlayan Quick Release sistemi mevcut.