Bu yıl ikincisi düzenlenecek Sustainability Talks İstanbul Konferansı 25 Kasım’da Zorlu PSM’de ücretsiz olarak düzenlenecek. Konferans, aynı zamanda çevrimiçi olarak da izlenebilecek.

Tekstil sektörünün, iyileştirmeler yapılması halinde döngüsellikte global anlamda olumlu fark yaratacak en büyük sektörlerden olduğunu düşündüğümüzde özellikle bu alanda sürdürülebilirlik konusu çok büyük önem taşıyor. Sustainability Talks İstanbul Konferansı, tekstil endüstrisinde sürdürülebilirlik konusunda farkındalığı artırmak ve sektör liderlerini çözüm odaklı adımlar atmak amacıyla her yıl Kasım ayında organize ediliyor. Orbit Consulting ve Kipaş Tekstil işbirliği ile organize edilen Sustainability Talks İstanbul Konferansı, Türkiye tekstil sektöründe sürdürülebilirliğin kapsamlı olarak konuşulduğu ilk etkinlik olma özelliği taşıyor.
Yerelde markaların, üreticilerin ve tedarikçilerin sürdürülebilirlik markalaşmasına destek olmayı, globalde ise Türkiye’nin küresel moda ve tekstil endüstrisinin döngüsel üretim üssü olmasını hedefliyor. Dijitalleşme, biyoteknoloji, yenilenebilir enerji, geri dönüştürme teknolojileri ve hammadde alanındaki inovasyonlarını iş modellerine entegre ederek sorumlu üretim yapan global tekstil endüstrisi aktörlerinin deneyimlerini paylaşacağı Sustainability Talks İstanbul Konferansı, 25 Kasım’da Zorlu PSM’de gerçekleşecek İzleyiciler etkinliği ücretsiz bir şekilde Zorlu PSM’de izleyebilecekleri gibi, konferansa online platformdan da erişim sağlayabilecekler.