Benetton’un Kalbi Yeşil İçin Atıyor

0
295

United Colors Of Benetton Green B Projesiyle hazır giyim sektöründe sürdürülebilirlik çalışmalarına öncülük ediyor. DNA’sını çevre ve insan duyarlılığı üzerine oluşturan Benetton, sürdürülebilirlik adına yaptığı tüm çalışmalarını bir araya getirdiği Green B projesiyle, geleceğe yaşanabilir bir dünya bırakmayı hedefliyor.

Hazır giyim sektörünün doğaya verdiği zararları en aza indirgemeyi hedefleyen Benetton’un sürdürülebilirlik çalışmaları üretim aşamasından çalışanların sürdürülebilirlik duyarlılığına, ekolojik mağazaların hayata geçirilmesinden, lojistik ve satış aşamalarına kadar uzanıyor.

United Colors of Benetton, bir moda markasından daha fazlası olma misyonuyla başlattığı sürdürülebilirlik çalışmalarıyla hazır giyim sektörünün sosyal ve çevresel duyarlılık öncüsü olmaya devam ediyor. Uzun bir tarihe dayanan çevresel duyarlılığını gelecek nesillere yaşanabilir bir dünya bırakma hedefiyle devam ettiren Benetton, dünya çapında yürüttüğü Green B projesiyle üretimden, satış kanallarına kadar ulaşan tüm aşamalarında sürdürülebilirlik koşullarını esas alıyor.