Burberry Sonbahar/Kış 2022 güneş gözlüğü koleksiyonu.

0
221

Burberry’nin Sonbahar/Kış 2022 sezonu için hazırladığı, erkeklere ve kadınlara yönelik güneş gözlüğü koleksiyonu, modern çizgiler ve vintage ilham kaynaklarıyla geliştirilmiş büyük boyutlu siluetlerle modaevinin ikonik tarzını yansıtıyor. Eylem Şimşek

Koleksiyon, İngiliz kimliğini oluşturan çoklu perspektifleri barındıran İngiliz kültürünün kutlanmasından ve 130 seneden fazla bir süredir markanın kreatif ve manevi evi olan Londra’dan ilham alıyor. Şehri kırsalla, lüksü punkla karşıt olarak sunan koleksiyon, İngilizliği bir konsept olarak sabit bir düşünceden ziyade bir tavır olarak keşfetmekte; ileri düşünceli, maceracı ve potansiyelini kavrayan.
Bu sezon çerçeve saplarında yer alan kapitone ilhamlı detaylar gibi unsurlar, modaevinin ikonik Lola çantasından esinleniyor.

İtalya’da üretilen koleksiyon, Burberry’nin sürdürülebilirliğe bağlılığını yansıtıyor. Koleksiyonda yer alan bazı modeller yenilenebilir kaynaklardan elde edilmiş enjeksiyondan ve geri dönüştürülmüş asetatlarla tasarlanıyor. Biyo bazlı enjeksiyon malzeme en az %45 oranında biyo bazlı içerikten, asetat malzeme ise en az %25 oranında geri dönüştürülmüş içerikten üretiliyor.