Metale hayat veren tasarımcı Tom Dixon İstanbul’da ağırlandı!

0
181

Aydınlatma, mobilya ve aksesuar tasarımında “çok yönlülüğü ve yenilikçi” özellikleriyle öne çıkan tasarımcı Tom Dixon, Türkiye’de 10 yılı geride bırakan lüks mobilya mağazası diseňo’nun davetlisi olarak İstanbul’a geldi. Tom Dixon, kendi adını taşıyan global markasının 20’nci yılı kutlamaları çerçevesinde birçok global tasarım devi markalarını bir araya getiren diseňo’nun Skyland HOM Dekorasyon Merkezi’ndeki showroomunda Türk tasarımcılar, iç mimarlar ve sektör temsilcileriyle buluştu.

Kendi kendini yetiştirmiş birisi olarak tasarım dünyasına adım atan ve inovatif yaklaşımıyla dikkat çeken Tom Dixon, kısa bir sürede en çok konuşulan, daima yeni malzemeler deneyen ve bunun yanında da endüstriyel fikirleri de üst düzey tasarımlara uygulayan avangart tasarımcılardan biri olmayı başarmış. 2002 yılında kurulan Tom Dixon markası, bugün 90 ülkede temsil edilen İngiliz lüks tasarım markası olarak dikkat çekiyor. Marka, İngiliz köklerinden ilham alan bir estetikle ürünler, malzeme ve tekniklerin öncü kullanımıyla uluslararası alanda tanınıyor ve büyük beğeni topluyor. Mobilya, aydınlatma ve aksesuarlarda uzmanlaşan Tom Dixon’ın Londra, Milano, Hong Kong, New York, Tokyo, Şanghay ve Hangzhou’da merkezleri de bulunuyor.

Zaman tasarımcların zamanı
Tom Dixon 20’nci yılını kutlayan markasının etkinlikleri çerçevesinde diseño’nun Skyland HOM Dekorasyon Merkezi’ndeki showroomunda gerçekleşen buluşmada; aydınlatma ürünleri ve aksesuarda yeni trendleri aktardı. Tom Dixon, diseño’daki buluşmada yaptığı konuşmada şunları söyledi;

“İstanbul ve diseňo’da olmak mutluluk verici bir deneyimdi. diseňo benim çok önem verdiğim bir marka. Aydınlatma ürünleri olarak gördükleriniz bulundukları mekânı ve mobilyaları zamansal bir yolculuğa çıkarabilir. Ancak asıl önemli olan gözümüzden kaçırmış olabileceğimiz insan ilişkileridir.”