Paris Couture Week’te Céline Dion rüzgarı

0
586
Dilara Kırmıt

Geçtiğimiz günlerde gerçekleşen Paris Couture Week haftasında, katılan bir çok ünlü çarpıcı kombin ve tarzları ile gündeme oturdu. İçlerinden en çok dikkatimizi çeken ise Céline Dion oldu. Dilara Kırmıt 

Oldukça aktif kullanılan sosyal medyada yer alan fotoğraflar ve moda bloggerlerı oklarını Céline Dion’a çevirdi. Çünkü, tarzı ve seçtiği kıyafetlerle kendi defilesinin bile baş modeliydi. Grammy, Juno, Altın Küre ve Oscar ödülleri sahibi Kanadalı şarkıcı ve söz yazarı Dion 50 yaşında olmasına rağmen şarkıları kadar tarzıyla da iddialı olması onu yeni dönemin ikonu olarak zirveye taşıdı. Céline müzik kariyeri kadar aşk hayatı ile de gündemden düşmüyor, katıldığı bütün davet ve organizasyonlarda yanından ayırmadığı kendi dansçısı olan Pepe Munoz ile samimi halleri de gözlerden kaçmadı. Hatta bir defilede Munoz’un Dion’nun dekoltesini düzeltirken görüntülenmesi sosyal medyada olay olmuştu “kıskançlık belirtileri”adı altında aşk dedikoduları diye yabancı basında gündemden düşmedi. Gelin biraz Dion’nun göndem olan kombinlerini beraber yorumlayalım.

Dion gerçekten ufkumuzu açan bir tasarım ile karşımızda. Kırmızının farklı bir tonunu giydiği ayakkabısında da öne çıkarıyor. Uzun tül tasarımı siyah ile dengelemesi yerinde olmuş. Çünkü bu tül detaylı ceket elbisesi içinde hala bir genç kızın yaşadığını gösteriyor bizlere.

Feminist ve erkeksi kombinleri ben gerçekten çok seviyorum ama her kadının da bu tarzı taşıyamayacağını düşünüyorum. Takım elbisenin yıllardır moda olduğu aşikar gri takım hem ten rengine hem saç tarzına iyi gitmiş müdavimi olduğumuz altın rengi stilettolarla hareket katması ise gerçekten çok cool bir hareket.

♦ Farkettiyseniz gerçekten hissettiği ve olmak istediği tüm stilleri  tarzına yansıtmış hayatı boyunca ve hala da yansıtıyor. Bazen küçük bir kız bazen kadınsı bazen de feminen görünebiliyor. Bu çizgiyi dengede tutabilmek zor olsa gerek. Benim en beğendiğim kombinler arasında bu tarzı yer alıyor, sadelikle şıklığı yansıtan asil kadınların pek aksesuara ihtiyacı yoktur.

♦ Soldaki fotoğraf bana biraz Fransız hizmetçi kıyafetlerinin modernleşmiş hali gibi geldi. Dion’nun tarzını yorumlamak gerekirse anladığım kadarıyla aksesuar pek sevmiyor fakat detaylara bayılıyor ve şıklığı detaylarda yakalıyor. Umarım bu konuda fikir veren birileri yoktur hepsini kendi seçiyor ve düşünüyordur. İnanılmaz!

 

♦ İşte bu! Dion seninle tanışsak gerçekten iyi anlaşırız sanırım benimle buluşmaya geliyorsun. Tam lolita! O gözlük o çanta o eldiven ile uyumu sanırım bu Paris Couture Week’n dördüncü günü falan olsa gerek biraz şaşırtıp sade kalmak istemiş ama sıkıldığını düşünmüyorum bizi şaşırtmaya devam edecek.

♦ Şimdide Céline’nin içindeki avangart ama seksi kadını hep beraber yaşıyoruz. En en en iddialı parçası kesinlikle bu bir çocuk markası yerine yetişkinler için bir marka kursan Dion bütün markalar iflas edebilir sen harika bir detaysın.

♦ Kapanışı ruhen olması gereken ama asla olmayan zamana inatla yarışan Dion’nun gelinin evine torunlarının doğum gününe gidebilecek kombini ile karşılaşıyoruz, üşümüş de olabilir? Ama bu kıyafetle Valentino defilesine gittiğini kimse bilmiyor tabii.

Bunlarda bahsettiğim dedikodu kareleri aşkın yaşı yoktur hissettiğin yaştadır aşk görüldüğü üzere birlikte gerçekten iyi vakit geçiriyorlar ve gerçekten her anlamda uyum halindeler ama Céline Dion da çok çekti her şeyin en güzelini hak ediyor ve aşkta çok vefalıdır eski eşinin kansere yakalandığını duyunca en büyük destekçisi Céline’di. Türkiye’de de konser vermesini dört gözle bekliyor olacağım.