Turizm ve Mice Sektörü Sürdürülebilirlik için İstanbul’da buluştu

0
255

Türkiye’de MICE sektörünün gelişimine öncülük eden ACE of MICE Exhibition by Turkish Airlines, 20 ülkeden gelen turizm profesyonelinin katılımıyla bugün kapılarını açtı. Bu yılki teması “Sürdürülebilir Gelecek” olarak belirlenen ve sağlıklı bir gezegenin ancak çevreye saygılı olmakla mümkün olduğunu vurgulayan fuar, üç gün boyunca sürecek B2B toplantılar, birbirinden ilginç oturumlar ve network etkinlikleriyle Türkiye’nin adını bu alanda duyurmayı hedefliyor.

Bu yılki teması “Sürdürülebilir Gelecek” olarak belirlenen ACE of MICE Exhibition by Turkish Airlines, bugün gerçekleşen görkemli törenle 9’uncu kez kapılarını açtı. İstanbul Kongre Merkezi’nde 27 Mayıs’a kadar sürecek fuar, dünyadan ve Türkiye’den kongre, toplantı ve etkinlik sektörü profesyonelini ağırlayacak. 210 ulusal ve uluslararası firmanın ve 15 bin ziyaretçinin katılması beklenen fuarda B2B görüşmelerinin yanı sıra, oturum programları, network aktiviteleri ve birbirinden renkli içerikleri ile Türkiye’nin MICE potansiyelini uluslararası çapta duyurmayı hedefliyor.

Türk Hava Yolları’nın isim sponsorluğunda, TÜRSAB’ın stratejik partnerliğinde ve T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı- TGA, İstanbul Valiliği, İstanbul Büyükşehir Belediyesi, İstanbul Ticaret Odası, TUROFED, TUROB, Antalya Tanıtma Vakfı, AKTOB ve Nirvana Cosmopolitan Hotels, Jolly Mice, Kaya Hotel&Resort ve Palazzo Luxurty Collection destekleriyle düzenlenen fuarın açılış töreni Türkiye Otelciler Birliği Başkanı Müberra Eresin, İstanbul Ticaret Odası Yönetim Kurulu Üyesi Bahadır Yaşık, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Dr. Şengül Altan Arslan ve TÜRSAB Yönetim Kurulu Başkanı Firuz B. Bağlıkaya’nın katılımıyla bugün gerçekleşti.