TENCEL x Muun ve Hande Can iş birliğiyle modaya sürdürülebilir dokunuş

0
246

Dünyanın önde gelen botanik kökenli elyaf üreticilerinden özel elyaf markası TENCEL, doğaya ve geleceğe değer veren Muun markası ve Kreatif Direktör Hande Can ile  özel bir iş birliğine imza attı. Çevreye duyarlı üretilen ve doğada çözünebilen TENCEL Lyocell elyafları içeren kumaşlarla tasarlanan koleksiyon, sürdürülebilir moda anlayışını odağına alan, birçok farklı kıyafetle kombinlenebilecek zamansız tasarımlardan oluşuyor.

Bu yıl elyaf inovasyonunda 30. yılını kutlayan TENCEL, tasarımcı ve marka iş birlikleri ile Türkiye‘de sürdürülebilir moda anlayışını teşvik etmeye ve yaygınlaştırmaya devam ediyor. Bu vizyonla, 2018 yılında Dinemis Miral’in kurduğu Muun markasıyla bir araya gelen TENCEL, Kreatif Direktör Hande Can’ın tasarımlarıyla hayat verdiği koleksiyon, sürdürülebilir modaya katkı sağlamasının yanı sıra kalıcı yumuşaklığı, ciltte bıraktığı nazik dokunuşu ve hissettirdiği konfor ile doğanın tüm izlerini üzerinize taşıyor.

Doğaya saygınızı gösterebileceğiniz tutku dolu bir koleksiyon
Koleksiyon için üretim sürecinden tasarımına kadar her adımda doğayla dost malzemeler kullanıldığını söyleyen Kreatif Direktör Hande Can “Moda sektöründe bilinçsiz tüketim nedeniyle ortaya çıkan tekstil atıkları geleceğimiz için maalesef büyük bir sorun. O yüzden sıfır karbon atık özelliğine sahip, geri dönüştürülmüş malzemelerle üretilen kumaşlarla koleksiyon ortaya çıkartabilmek benim için çok önemliydi. Bir kere giyip, dolap köşesine atılacak trend parçalar yerine çevreye duyarlı ve sezonlar boyunca kullanabileceğiniz, zamansız parçalardan oluşan kapsül koleksiyonumuz ile karşınızda olduğum için çok heyecanlıyım. TENCEL X Muun designed by Hande Can; giydiğinizde kendinizi iyi hissedeceğiniz, kumaşların teninize temasından ayrı bir haz duyacağınız ve aldığınız her parçanın içinde doğa sevgisi olan sertifikalı kumaşlar sayesinde doğaya saygınızı göstereceğiniz tutku dolu bir koleksiyon“ dedi.