”Sen Sus Stilin Konuşsun”

0
584

Moda Pazarlama Yönetimi Yüksek Lisansı için Milano’da eğitim aldıktan sonra moda danışmanlık ajansı Lamodaist’i kuran ve 2014 yılında en büyük hayali olan markası TukuTukum’u hayata geçiren Tuğba Kuzdere şimdilerde çok daha farklı bir heyecan yaşıyor.

Bir yandan TukuTukum’un kreatif direktörü olarak çalışan diğer taraftan da stylist olarak kariyerine devam eden Kuzdere ”Sen Sus Stilin Konuşsun” isimli kitabı ile yazarlığa adım atmış oldu. Dex Yayınları tarafından okuyucularla buluşan ”Sen Sus Stilin Konuşsun”, şimdiye dek moda alanında yaptığı başarılı işlerden aşina olduğumuz Tuğba Kuzdere’nin ilk kitabı. Aynı zamanda da komik bir aşk romanı fonunda, her yaştan her tipten kadının yararlanabileceği kusursuz bir moda ve stil rehberi.
Hikayeye gelince: Henüz 20’lerinde olan Alara İtalya’da moda eğitimi almış ama işler pek yolunda gitmeyince İstanbul’a dönmek zorunda kalmıştır.
Tam olarak ne yapacağını bilmediği bu dönemde sosyetenin gözdelerinden Nahide ile tanışması – ya da çarpışması – ile her şey bir anda değişir.
Moda dergilerinin “rüküş balina”sı Nahide ile tanışmak Alara’nın kariyer çizgisinde yepyeni bir satır aralığıdır.
Kısa bir görüşmenin ardından kendini Nahide’nin stil danışmanı olarak bulan Alara, gardırop detoksundan, kişisel stilini keşfetmeye, yüzüne göre saç modelini değiştirmekten, bedenine göre en doğru giysi kesimini bulmaya ve makyaj tüyolarına kadar kimi zaman neşeli kimi zaman badireli bir değişim sürecinin öncüsü olur.
Hatta Nahide’yi düştüğü “moda çukuru”ndan çıkarmak için canını dişine takar demek abartı olmaz. E tabi hikayenin olmazsa olması aşkı da atlamamak gerek…
insanın ne zaman, nerede ve nasıl karşısına çıkacağı asla belli olmayan aşk hep en kaotik zamanları seçer.