Muse Contemporary, birinci yılını Canan Savaş’ın solo sergisi “It’s All About You” ile kutluyor

0
243

Canan Savaş’ın kişisel sergisi It’s All About You, sanatseverlerle buluşuyor. Bir ay boyunca Muse Contemporary Sanat Galerisi’nde sanatseverleri ağırlayacak olan sergi, sanatçının kariyeri boyunca ürettiği eserler arasından seçilen 30 parçalık özel bir seçkiden oluşuyor. Sanatı ve sanatçıları desteklemek için yola çıkan ve çağdaş sanatın önemli projelerine ev sahipliği yapan Muse Contemporary, birinci yılını merakla beklenen It’s All About You sergisiyle kutluyor.

Muse Contemporary Sanat Galerisi, 12 Mayıs- 19 Haziran tarihlerinde çağdaş sanatçı Canan Savaş’ın It’s All About You sergisine ev sahipliği yapıyor. Sanatçının kariyeri boyunca ürettiği eserler arasından seçilen 30 parçalık özel bir seçkinin yer alacağı proje, insanın hayatın akışına yargılamadan sadece izleyici olması gerektiğine atıfta bulunuyor. Kullandığı malzemeler ve formlarla doğal ve doğal olmayan arasında diyalog kuran Savaş, son sergisinde yola çıkış hikayesini “Bazen bunu yapamayacağım dediğiniz bir durum, onunla olamayacağım dediğiniz bir kişi ya da orada olamayacağım dediğiniz bir yer vardır. Hayat zaman zaman o “asla”yı size yaptırır, kıyısından geçirtir…. İşte o anı yakalamak benim tek amacım” diyerek özetliyor.

Muse Contemporary birinci yılını kutluyor
Sanatı, sanat tutkusu olan herkes için erişilebilir kılmak amacıyla kurulan ve bu hedefle birçok önemli sanat projesine imza atan Muse Contemporary, sanatı geleneksel sınırlarının ötesine taşıyarak geniş kitlelere ulaşmaya devam ediyor. 2013 yılında kurulan, 2020 yılında çevrimiçi platformların öncüsü olarak karşımıza çıkan ve geçtiğimiz yıl Levent’te açılan sanat galerisini de hayata geçiren Muse Contemporary, geçmişi, bugünü ve geleceği bir araya getirerek köklü sanatçılarla büyülü ortamlarda benzersiz sergilere imza atıyor.

It’s All About You sergisi tüm sanatseverleri 12 Mayıs – 19 Haziran tarihlerinde Muse Contemporary Sanat Galerisi’ne bekliyor.