Yeni Nesil Vücut Şekillendirme İle Daha Sıkı Bir Görünüm!

0
615

Gelişen teknoloji, modern çağa birçok yarar sağladığı gibi yaşam şekillerini değiştirip kişileri hareketsiz bir yaşama itti. Hareketsizlik ve enerji harcamadaki azalma ile birlikte bölgesel yağlanmalar da meydana geldi. Özellikle kadınlar yaklaşan yaz mevsimi nedeniyle daha fit ve sağlıklı görünmek için her yöntemi deniyorlar. Kimi spor salonuna yazılıyor kimi diyetler ile kilo vermeye çalışıyor. Estetik cerrahinin ve teknolojinin her geçen gün ilerlemesiyle, artık kendimizi küçük dokunuşlar ile değiştirebilme, bizi rahatsız eden kusurlardan kurtulabilme fırsatımız olduğunu , yapılan egzersizlerin devamlılığının getirilmesinin kolay olmadığını, üstelik düzenli egzersiz yapsanız bile bölgesel fazlalıkları yok etmek, bazı sorunlu bölgeleri forma sokmanın son derece zor olduğunu belirten Dr. Yasemin Savaş Kaliteli Yaşam Kliniği Koordinatörü Medikal Estetik Hekimi olan Dr. Yasemin Savaş ile bir röportaj gerçekleştirdik. Eylem ŞİMŞEK

Pandemi nedeniyle hemen herkesin ortak şikayeti hareketsizliğe bağlı olarak vücutta meydana gelen değişiklikler oldu. Hareketsizlik, özellikle kas dokusundaki azalma ve artan bölgesel yağlanma problemlerinin kendini gösterdiği bu dönemde 30 dakikada 20.000 squat çekebilmeye denk olan bir tedavi yöntemi sunuyorsunuz. Bize biraz anlatabilir misiniz böyle bir şey gerçekten mümkün mü?
Artık yeni nesil kas şekillendirme tedavi yöntemiyle daha fit ve çekici bir görünüme sahip olabilirsiniz. Bu teknoloji kasları uyarmak ve ilgili vücut metabolizmasını hareketlendirmek için kullanılan bir teknoloji. Yüksek yoğunluklu elektromanyetik enerji ile uygulama yapılan bölgedeki kasların kasılmasını sağlayarak etki eden yeni nesil kas şekillendirme tedavi yönteminin en önemli özelliklerinden biri de egzersizle bile elde edilemeyecek sonuçlar sağlaması. Kısa süren uygulama ile kasların 20.000’ den fazla çalışarak yoğun egzersiz yapmayı sağlayan ‘Kas Sistemidir.’

Peki ne gibi faydalar sağlıyor?
Sistem uygulama yapılan bölgedeki kasları stimule ederek hem kas dokusunu artırıyor hem de yağ hücrelerinin parçalanmasını sağlıyor. Tedavi edilen bölgedeki kasları egzersiz programı ile ulaşılamayacak derecede çalıştırarak daha sıkı bir vücuda kavuşmayı mümkün kılıyor. Kronikleşmiş kas ağrısı ve tembel kas gibi rahatsızlıkları tedavi ediyor. İşlem sadece 30 dakika sürüyor ve hastanın ihtiyacına göre 6-8 seanslık bir tedavi protokolü uygulanıyor.

İyileşme sürecine gerek duyulur mu?
Yeni nesil kas şekillendirme tedavi yöntemi, sizi sosyal yaşamınızdan uzaklaştırmadan daha sıkı ve daha biçimli hatlara kavuşmanızı sağlar. Tedavinin hemen ardından günlük yaşamınıza geri dönebilirsiniz.

Tedaviden kimler faydalanabilir?
Karın zorlu bir bölgedir. Karın kaslarını biçimlendirmek, düz bir karın bölgesine kavuşmak isteyen herkes faydalanabilir. Daha kalkık, daha yuvarlak hatlı ve sıkı kalçalara sahip olmak isteyen hastalar için uygundur. Kol kaslarını güçlendirerek, bu bölgedeki sarkmayı gidermek, daha çekici, daha biçimli kollara kavuşmak isteyen herkes bu tedaviden faydalanabilir. Bacakları forma sokmak zordur. Daha biçimli, sıkı bacaklar isteyenler için de ideal bir tedavi yöntemidir diyebiliriz.

Bu uygulamaları tedavi edici olarak düşünebilir miyiz?
Evet, ancak korumak ve devamlılığını sağlamak tamamen hastanın özenine ve genetiğine bağlıdır. Eğer kişi gereken özeni göstermezse yapılan işlem ne olursa olsun cerrahi olsa dahi tekrar kalınlaşma eğilimi olabilir. Hastanın ihtiyacına göre belirli aralıklarla destek tedaviler yapılır. Kişinin beslenmesini düzenlemesi de tedavilerin kalıcılığını arttırır.