Ağrı Uzmanı Prof. Dr. Emine Nur Tozan’dan migren ve vücut ağrılarına doğal çözümler

0
480

Kas tutulmaları, romatizmal ağrılar, eklem ağrıları ve migren atakları… Aslında hepimizin korkulu rüyası olan bu ağrılar için doğanın, tedavilere destek olarak kullanabileceğimiz mucize dolu çözümleri var. Ağrı Uzmanı Prof. Dr. Emine Nur Tozan tarafından geliştirilen ENTache Masaj Yağı ve Migre Roll doğanın mucize bileşenlerini bir araya getiriyor.

Mevsim geçişiyle birlikte kronikleşen yorgunluk, vücut ağırları, pandemiyle birlikte kısıtlanan hareket imkansızlığı, çarpma, ezilme, darbe alma, yanlış duruş, yanlış oturuş gibi aslında hayati önem taşıyan fakat çok da üzerine düşülmeyen konulardan kaynaklı vücut ağrıları son dönemde en çok gündemde yer kaplayan konuların başında geliyor. Bu ağrılar kronikleşmeye başlayınca da günlük hayatın önüne geçmeye ve sağlıklı yaşam kalitesini düşürmeye başlıyor. Formülü Radika Aromaterapi’ye özel olarak Algoloji Uzmanı (Ağrı Uzmanı) Prof. Dr. Emine Nur Tozan tarafından vücut ağrılarına karşı destekleyici olarak geliştirilen, 15 bitkinin şifa verici özellikleriyle hazırlanan ENTache Masaj Yağı, içeriğindeki biberiye uçucu yağında bulunan karnasol bileşimiyle ağrılara karşı etki gösterirken, wintergreen uçucu yağındaki aktif bileşen olan metil salisilattan kaynaklanan analjezik, antienflamatuar özellikleriyle ağrı kesici olarak yardımcı oluyor.

Masaj yağı, ciltteki iritasyonu gidermeyi destekleyen ardıç uçucu yağı sayesinde ve yine içeriğinde bulunan; okaliptüs, zencefil, karanfil, ylang ylang uçucu yağlarıyla sakinleştirici etkisi göstererek hem ağrı kesici işlevi görüyor hem de rahatlamaya yardımcı oluyor. Cildi yenileyen ve yanık tedavisinde sıkça kullanılan kantaron yağı da aynı zamanda kasları gevşetmeye ve romatizma ağrılarını gideriyor.

Migren hastalarının doğal şifası…
Herhangi bir yaş diliminde başlayabilen ve kişilerin iş gücünü kısıtlayan 2. hastalık seviyesinde yer alan, toplumun %90’ında görülen migren ağrısına çeşitli tedavi yöntemleri uygulanıyor. Migren için henüz kesin sonuç verilen bir tedavi yöntemi bulunmasa da uçucu yağların migrene olan katkısı artık kabul görmüş durumda. Radika Aromaterapi’nin ENTache serisinde bulunan ENTache Migre Roll, ağrı kesici ilaçların yanında doğal tedavi yöntemleriyle şifa bulmak isteyenlere hitap ediyor.
Formülünde yer alan nane uçucu yağının bileşenleri olan mentol ve mentonun güçlü analjezik etkisi sayesinde ağrı şiddetleri azalırken, migren ataklarında sıklıkla başvurulan papatya ve melisa uçucu yağları hem sakinleştirici hem de ağrı kesici katkılarıyla, atak şiddetlerini minimuma indiriyor.
Wintergreen yani keklik üzümü uçucu yağının ana kimyasal bileşeni olan Methyl Salicylate ağrıyı hafifletmeye yardımcı olurken, zencefil uçucu yağı ise migren atağından kaynaklanan mide bulantılarına karşı kalkan görevi üstleniyor. Aynı zamanda ENTache Migre Roll’ün içerisinde bulunan, biberiye uçucu yağındaki karnasol bileşimi de ağrılara meydan okurken lavanta uçucu yağının rahatlatıcı etkisi migren ağrılarında oldukça iyi sonuçlar veriyor.
ENTache Migre Roll’ün formülünde taşıyıcı olarak kullanılan jojoba yağındaki E vitamini ve B-kompleks vitaminleri cilt onarımına ve hasar kontrolüne de katkı sağlıyor.