Fütüristtik Dokunuş

0
533

Uzun zamandan beri moda dünyasındaki varlığını başarıyla sürdüren Arzu Kaprol, yeni kaftan koleksiyonu ile karşımıza çıkıyor. Tasarımcının K by KAPROL adını verdiği bu koleksiyonda yer alan özel parçalar yaklaşan yaz aylarında sizi şık bir görünüme kavuşturacak. Eylem Şimşek

Mezopotamya’nın bereketli topraklarında doğan ve, yüzyıllar boyu bir sınıf göstergesi olarak giyilen kaftan, şimdi de Arzu Kaprol’un fütüristtik dokunuşuyla yepyeni yolculuğuna çıkıyor.

Osmanlı İmparatorluğu’ndan, Pers İmparatorluğu’na, Hindistan’dan Rusya’ya, hatta Meksika ve Uzak Doğu’ya kadar tüm kral ve kraliçelerin, prenses ve prenslerin ayrılmaz parçası olan kaftanlar her daim bir sınıf göstergesi olarak kullanıldı.

Bugün ise, Arzu Kaprol imzasıyla günümüzün trendleriyle en sade elbiseleri canlandırmaya, gece hayatının ışıltısına ortak olmaya ve plaj şıklığına bambaşka bir soluk getirmeye hazırlanıyor. İpek, tafta, koton ve kaşmirin, Arzu Kaprol imzası biyeler, geometrik desen ve kesimlerle birleştiği tasarımlar, renkleriyle de yaz mevsiminin sıcaklığını ve tarihin eşsiz dokusunu taşıyor. Yeni sezonda, Mezopotamya’dan başlayan bir hikayeyle uluslararası arenada yerini alacak olan K by KAPROL koleksiyonu Türkiye’de Gizia Gate, Galeries Lafayette ve Harvey Nichols mağazalarında satışa sunuluyor.