Workinton ve TENCEL Ofiste Sürdürülebilir Moda İçin Güçlerini Birleştirdi

0
304

Türkiye’de co-working sektörünün en hızlı büyüyen girişimcisi konumunda olan Workinton, hem müşterilerini hem de çalışanlarını kapsayan sürdürülebilir adımlar atmaya devam ediyor. Sürdürülebilirliği kurum içinde de bir kültür olarak yaygınlaştırmak için harekete geçen Workinton, çalışanlarını doğaya duyarlı, sorumlu tercihler yapmaya teşvik etmek için çevreye duyarlı TENCEL markası ile iş birliği yaptı. İş birliği kapsamında Workinton, çalışanları için çevreye duyarlı TENCEL markalı lyocell elyaflarla üretilen gömlekleri tercih etti.

“İyi Çalışanlar Ülkesi” sloganıyla 2012 yılından beri hizmet veren Workinton, sürdürülebilirlik vizyonu çerçevesinde botanik kökenli elyaf üretimi ile sürdürülebilir modaya yön veren Lenzing’in özel tekstil markası TENCEL ile iş birliği yaptı. Sürdürülebilirliği kurum içinde de faaliyetlerinin odağına koyan Workinton, çalışanlarını da bu yönde teşvik etmek amacıyla sürdürülebilir modayı ofislerine taşıdı. Çalışanları için çevreye duyarlı TENCEL Lyocell elyaflarla üretilen gömlekleri tercih eden şirket, çalışanlarını tekstil ve moda tercihlerinde de daha sürdürülebilir seçimler yapmaya teşvik ediyor.

Doğada tamamen çözünebilen elyaflar ile sürdürülebilir moda
Yenilenebilir ağaçlardan çevreye duyarlı bir şekilde üretilen TENCEL markalı elyaflar; şık giyimden günlük giyime, denimden spor kıyafetlere, ayakkabıdan ev tekstiline kadar çok çeşitli moda ve tekstil ürünlerinde kullanılıyor. Sürdürülebilir üretiminin yanı sıra TENCEL elyaflar içerisinde bulunduğu ürünlere yumuşaklık, nazik dokunuş, nefes alabilirlik, dayanıklılık gibi iyi hissettiren özellikler de katıyor. TENCEL markalı elyaflar kullanım ömrünü tamamladığında ise %100 doğada çözünerek tamamen doğaya geri dönebiliyor.