Göz kapaklarına neştersiz çözüm!

0
369

Ameliyatsız göz kapağı estetiği yeni teknolojilerle birlikte artık operasyona gerek duymadan yapılıyor. Plazma BT adlı cihaz ile uygulanan bu yöntem, kesi ve bıçak darbesi olmaksızın başarılı sonuçlar veriyor.

Göz kapağı düşüklüğü, kişilerin yaşını daha büyük gösteren bir deri sarkması durumudur. Göz kapağı elle gerildikten sonra 2-3 saniye içinde hemen eski haline dönmüyorsa, o bölgede bir elastikiyet kaybı olduğundan bahsedilebilir. Hatta bu durum görme alanı daralmasına kadar gidebilir. Ameliyatsız göz kapağı estetiği için bu tür semptomlar gösteren hastalar uygundur, ancak bu işlemin güneşin daha az kendini gösterdiği kış aylarında yapılması tavsiye edilir.
İleri safha göz kapağı düşüklükleri operasyon gerektirebilir, buna yine doktorun karar vermesi beklenir. Ancak bıçak altına yatmak istemeyen hastalar ve çok ilerlememiş düşüklükler için yeni teknoloji plazma enerjisi üreten ‘Plazma BT’ isimli cihaz bu işlem için uygundur. Özellikle üst göz kapağı düşüklüğü, bu yolla eski görünümüne kavuşabilir.
Plazma BT sırasında cihaza özel bir başlıkla cilt bölgesinin sadece üst katmanına odaklanılarak kontrollü ve minimum bir hasar verilir. Böylece söz konusu bölgedeki fibroblast üretimi tetiklenir. Fibroblastlar cildin gençliğini ve diriliğini sağlayan kolajen ve elastini üreten, deride oldukça önemli bir oynayan hücrelerdir. Cihaz bu üretimi desteklediğinden, cildin üst katmanında toparlanma ve gerilme görülür. Plazma BT yaklaşık 30 dakika sürer ve tek sefer uygulanır. Sonrasında yaklaşık 15-20 gün güneş koruyucusu kullanılması önerilir. 1 ay sonra kontrol edilen hastalara gerekirse rötuş yapılabilir. İlk farklar ise 15 gün içinde görülmeye başlar.
İşlemden sonra göz kapağında ufak şişlikler ve kızarma oluşabilir ancak ciddi bir morarma görülmez. Hastalar 2-3 gün içinde sosyal hayatlarına dönebilir.