”Ruins” filmine uluslararası ödül yağmuru

0
263

MUG Production ve Ruins Beach & Restaurant iş birliğinde otel tanıtımı için çekilen kısa film, aldığı ve aday gösterildiği bir çok ödülle dikkatleri üzerine topladı. Eylem Şimşek

2019 yılında ‘’The Strange Story of a Shining Pearl’’ kısa filmi ile uluslararası 9 ödülün sahibi başarılı yönetmeni Emir Mavitan, Ruins Beach & Restaurant’ın tanıtım filminde de yine benzer başarıda bir sonuca ulaşmak için tüm ekibiyle birlikte çok çalıştı. UK Moda Film Festivali’nde 5 dalda aday olup ‘En İyi Hikaye’ ve ‘En İyi Erkek Oyuncu-Model’ ödüllerini alan Ruins, bir film festivalinde daha Türk bayrağını dalgalandırdı.

Yazarlığını ve yönetmenliğini Emir Mavitan’ın üstlendiği, prodüktörlüğünü ise yine Emir Mavitan ve Nurçe Erben’in yaptığı Ruins’in oyuncu kadrosunda Gülcan Arslan, Birand Tunca, Müjde Uzman ve Aslı Mavitan gibi isimler yer alıyor.

Ruins: Episode 1 – Golden Immortal, ilk olarak yenilikçi moda ve film dünyasından bir çok yaratıcı ismin çalışmalarını sergilediği Hırvatistan Moda Film Festivali’nde gösterildi. ‘‘En İyi Erkek Oyuncu’’, ‘‘En İyi Kadın Oyuncu’’, ‘‘En İyi Hikaye’’, ‘‘En İyi Moda Filmi’’ kategorilerine adaylık gösterilen MUG Production ve Ruins Bodrum ortak projesi; Ruins, festivalden ‘‘En İyi Moda Filmi’’ ödülüyle ayrıldı.

Aynı şekilde, Bükreş Kısa Film Festivali’nden de ‘En İyi Moda Filmi’ ödülünü alarak ayrılan Ruins, Seattle Uluslararası Moda Film Festivali’nde toplam 14 adaylık alıp ‘En İyi Moda Filmi’, ‘En İyi Erkek Oyuncu’ ve ‘En İyi Saç ve Makyaj’ ödüllerini aldı.