ANKA – Yemek Birleştirir tarif kitabının lansmanı yoğun ilgi gördü

0
97

Jumbo’nun desteğiyle hazırlanan ANKA – Yemek Birleştirir tarif kitabının lansmanı, Aydan Üstkanat ve ekibinin kitaptaki tariflerden hazırladığı özel lezzetler eşliğinde yapıldı.

Aydan Üstkanat’ın liderliğinde Food Online dergisi ekibinin hazırladığı ANKA – Yemek Birleştirir 6 Şubat kitabında Adana’dan Şanlıurfa’ya uzanan lezzet yolculuğundan özel tarifler, bölgesel çeşitliliğin unutulmaması için bir araya getirildi. 6 Şubat Depremleri sonrası hazırlanan 400 sayfalık tarif kitabı ile bölgedeki 10 ilden özel reçeteler gün yüzüne çıkıyor. Bu yönüyle bölgenin tıpkı Anka kuşu gibi küllerinden yeniden doğması destekleniyor. Jumbo bu anlamlı projeyle lezzetlerin birleştirici gücünü vurgulamak ve söz konusu tariflerin ölümsüz olmasını sağlıyor.


ANKA – Yemek Birleştirir tarif kitabının Aydan Üstkanat ve Jumbo’nun ev sahipliğinde gerçekleşen lansmanında, gazeteciler ve influencer’lara kitaptan yörelere özgü lezzetler ikram edildi. Başlangıçlarda Sütlü Tandır Ekmeği, Maraş Tarhana Cipsi, Humus, Kitte Turşusu; ara sıcaklarda Toğga Çorbası, Fellah Köfte, Ekşili Kuru Dolma, Oruk, Fasulyeli İçli Köfte, Kübbülmüşviye Jumbo’nun özel tasarımlarında sunuldu. Ana yemekte ise Kıymalı Sıkma, Firik Pilavı, Oruk Kebabı favori lezzetler arasındaydı.