Ağrı tedavisinde hızlı ve güvenli yöntem

0
468

Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı Doktor Mehmet Portakal, ağrı tedavisinde; ameliyatsız, ilaç kullanmadan, yan etkisiz, iğnesiz, acı çekmeden ve kısa sürede çözüm arayanlar için “Hilterapi” öneriyor.

Hastalığın bilgisine göre aralıklı olarak 5-10 seans arası uygulanabilir. Kronik ağrı çekiyorsanız, “Hangi seçeneklerim var?” diye düşünüyor olabilirsiniz. HILT olarak da bilinen yüksek yoğunluklu lazer tedavisi, ilaç kullanmadan daha uzun süreli etkiler sağlayan kronik ağrıdan kurtulma seçeneğidir. HILT, tek başına veya fiziksel veya mesleki terapi ile birlikte kullanılabilen ağrısız, invazif olmayan bir prosedürdür. Yüksek yoğunluklu lazer tedavisinin vücut üzerinde biyo-uyarıcı etkileri olduğu bilinmektedir; bu, bir HILT cihazından gelen lazer radyasyonunun, hücrelerin mitokondrilerinde ATP üretimini artırarak hücrelerin metabolizmasını etkilediği hücrelere ek enerji sağladığı anlamına gelir. Bu artan ATP üretimi, vücutta daha hızlı onarım süreçlerine yol açar ve HILT ile tedavi edilen bölgelerde ağrı ve iltihabın azalmasına neden olur.

Kronik ağrıdan kurtulmak istiyorsanız, HILT ağrı kesici ilaç kullanmadan kanıtlanmış, uzun süreli etkileri olan bir seçenektir.