Tommy ve Dee Hilfiger MET Gala 2022 etkinliğine katıldılar.

0
289


Tommy ve Dee Hilfiger, iki kısımdan oluşan bir sunumun ikincisi olan In America: An Anthology of Fashion’ın açılışını kutlamak üzere 2 Mayıs 2022 tarihinde New York City’de gerçekleştirilen MET GALA (Metropolitan Museum of Art Kostüm Enstitüsü) Etkinliği’ne katıldı. Sergi, 19. yüzyıldan 20. yüzyılın ortalarına kadar Amerika Birleşik Devletleri’nde çalışmış olan tasarımcı ve terzilere yer veren geniş bir terzilik öğeleri teşhir yelpazesi vasıtası ile Amerikan modasının temellerine yönelik bir araştırma niteliğinde.

Etkinlikte Ryan Reynolds, Blake Lively, Regina King ve Lin Manuel Miranda eş başkanlık yaparken, Tom Ford, Adam Mosseri ve Anna Wintour da onursal başkan olarak yer aldılar. Tommy Hilfiger’e, moda tasarımcısı eşi Dee Hilfiger, Grammy adaylığı ve Multi-platinum ödülleri bulunan şarkıcı/söz yazarı Shawn Mendes ve Grammy Ödüllü, Golden Globe ve Emmy adaylıkları bulunan sanatçı Anthony Ramos eşlik ettiler.

Mr. Hilfiger ve konuklarının daha sürdürülebilir bir tasarımı öne çıkaran giysileri, çeşitli kullanılmamış veya fazla kumaş kaynaklarından elde edilen malzemelerle hazırlanmış olup, kişiye özel tekstil ve aksesuarların hazırlanması ile karşılaştırıldığında ortaya çıkan çevresel etki ve atıklar da en aza indirgenmiş. Tommy Hilfiger liability kumaşlarının da (bir önceki sezondan kalan kumaşlar) kullanıldığı malzemeler, her tasarıma düşünceli bir şekilde entegre edilmiş, ayrıca satıştan kalkan vintage kumaşlar ve farklı amaçlarla tekrar kullanılan kumaşlar da kostümlere dâhil edilmiş. Bu uygulama, Tommy Hilfiger’in 2030 itibari ile “Hiçbir Şeyi Boşa Harcamayan, Herkese Kucak Açan (Wastes Nothing and Welcomes All)” bir marka olma vizyonuna da paralel.

Tommy Hilfiger, “Kökenleri Amerikan tarih ve kültüründe olan bir marka olarak, Amerikan modasının temelini oluşturan bu inanılmaz tarihi tanımak ve yansıtmak çok anlamlı,” diyor. “Geçmişin öyküleri, geçmişin mirası, bizler için yaratıcı birer esin kaynağı olmanın çok ötesinde – bu öyküler, bu miras, anlamlı ve ilham verici bir şekilde her zaman topluluklarımızın yanında olabilmemiz için, bir marka olarak kendimizi tekrar tekrar icat etmemiz, gelişim göstermemiz için bize ilham veriyor.” Tommy Hilfiger’in, kendi gardrobundan, Tommy Hilfiger x Denis Frison imzalı, tek sıra düğmeli, ipek grogren manşetli ve kırmızı ipek astarlı mavi kadife özel tasarım smokinini, beyaz smokin gömlek ve siyah ipek papyon ile kombinlendi.