Puma ve Aleyna Tilki depresyonla mücadelede yan yana

0
219

Global spor markası PUMA ve Aleyna Tilki, özellikle gençlerin en büyük sorunlarından biri olan depresyonla mücadele için bir araya geldi. Proje kapsamında toplumda depresyon hakkında farkındalığın artırılması için bir sosyal sorumluluk çalışması başlatılıyor. Hikayembitmedi.org internet sitesiyle desteklenen proje kapsamında depresyonla mücadeleye dikkat çekmek üzere Aleyna Tilki’nin tasarım katkılarıyla iki özel Puma ayakkabı hazırlandı.

”Hikayem Bitmedi” adını taşıyan kampanya, depresyonun yaygın ve tedavi edilebilir bir hastalık olduğu konusunda toplumda bir bilinç oluşturarak bu konuda konuşabilmenin normalleştirilmesini hedefliyor. Proje kapsamında, konu hakkında Avrupa’nın önde gelen sivil toplum örgütlerinden olan European Alliance Against Depression (Depresyona Karşı Avrupa İttifakı) (EAAD) ile uzun soluklu bir iş birliğine imza atılacak.

Söz konusu derneğin hazırladığı online bilgilendirme ve destek platformu iFightDepression (Depresyonla Savaşıyorum), Puma’nın katkılarıyla Türkçe dilinde geliştirilecek ve önümüzdeki dönemlerde bireyler ve sağlık profesyonellerinin kullanımına açılacak eğitim modülleri ile daha da zenginleşecek.
Puma ve Aleyna Tilki, bu iş birliği kapsamında çok özel bir ayakkabı tasarımına imza attı. Markanın klasik modellerinden Cali Dream, Aleyna’nın kendine özgü tasarım ve desen dokunuşlarıyla yeniden yorumlandı. Ayakkabının üzerinde yer alan noktalı virgül detayı, “Kendi hikayemin yazarı benim” mesajı içeren, depresyon ve anksiyete gibi rahatsızlıklara karşı farkındalık yaratan evrensel bir sembol olma özelliği taşıyor. Ayakkabının yan yüzeyinde yer alan “My story isn’t over” sloganı da bu mesajı destekliyor. Ayakkabının satışından elde edilecek gelirin bir kısmı, European Alliance Against Depression iş birliğiyle iFightDepression platformunun Türkçe dilinde geliştirilmesi projesinde kullanılacak.