Veet Anti-Prenses sınıflarında eğitim başladı

0
177

Kadınların hayatları boyunca özgüvenle ilerleyebilmeleri ve kendi kararlarını verebilmeleri için onları destekleyen Veet Türkiye, Koruncuk Vakfı ile yaptığı iş birliğini bir adım daha ileriye taşıyarak Koruncukköyler’de kurduğu Anti-prenses Sınıfları ile genç kızları desteklemeye devam ediyor.

Kadınları hayatları boyunca özgüvenle ilerleyebilmeleri için desteklemeyi amaç edinen Veet, bu yolda ilk adımı 2019 yılında başlattığı #AntiPrenses kampanyasıyla atmıştı. 2022 yılı itibariyle ise Veet tarafından Watsons işbirliğiyle hayata geçirilen proje kapsamında, Ekim ayı boyunca Watsons’tan satın alınan her Veet ürünü, Koruncuk Vakfı tarafından desteklenen genç kızların eğitimleri için desteğe dönüştü. Veet bu proje kapsamında, Koruncukköy’lerde yaşayan tüm genç kızların kişisel bakım ihtiyacına katkıda bulunmuş oldu. Ayrıca yaptığı destekler ile de toplamda 250 genç kızın üniversite hayallerinin gerçekleşebilmesi için eğitim hayatına ve kişisel bakım ihtiyacına katkıda bulunmuş olacak. Şimdi ise projenin bir sonraki adımı ile genç kızların hayatında daha kalıcı bir iz bırakabilmek adına “Anti-prenses Sınıflarında eğitim başladı.

Psikolog Fundem Ece, Reckitt Sağlık Birimi Pazarlama Direktörü Neslihan Kama, Koruncuk Vakfı Yönetim Kurulu Genel Sekreteri Prof.Dr. Didem Göksel

Anti-prenses Sınıflarında Uzm. Psk. Fundem Ece tarafından Koruncuklu kızlara özgüven üzerine eğitimler verilecek. Eğitimler “Kendimi her halimle seviyorum”, “Kendimi filtresizce seviyorum (Sosyal medyanın sahte güzellik algısına boyun eğmiyorum)”,“Hayır diyebilmek=Sınır koyabilmek”, “Seçimlerim bana ait, tüm sorumluluğunu taşıyabiliyorum” ve “Kusursuz değilim ama benden bir tane daha yok” başlıklarında gerçekleştirilecek. İstanbul’da başlayan eğitimler, 5 hafta boyunca devam edecek. Ardından ise eğitimler İzmir Koruncukköy’de sürecek. “Kendimi filtresizce seviyorum (Sosyal medyanın sahte güzellik algısına boyun eğmiyorum)” başlıklı ilk eğitim 3 Aralık’ta Koruncukköy Bolluca’da genç kızların katılımıyla gerçekleşti.