Oscar Töreni sonrası Kırmızı Halı’da dikkat çeken isimler.

0
660
Eylül Kübra Uzun

Kısa bir süre önce Beverly Hills’te 91. kez gerçekleşen Oscar Ödül Töreni’nde şıklıkları ile öne çıkan kusursuz isimleri bir araya getirdik. Eylül Kübra Uzun

Regina King, Oscar töreninde cesur yırtmaçlı Oscar de la Renta tasarımı bir elbise ile dikkat çekti. Straplez kıyafetin üst kısmındaki pırıltı ve belindeki drapeler zarif bir hoşluk oluşturmuştu. Seçtiği beyaz renk ve bedenindeki kıvrımlar ona çok yakışmış. Taktığı aksesuarların sade oluşu da yerinde bir karar. Omuz hizasındaki dalgalı saçlarına ve hafif makyajına bayıldım. Gecenin benim için favorisi, tam da ödül almaya gelmiş güzellikte bir Regina var karşımızda…

Regina King, Lady Gaga, Glenn Close, Jennifer Lopez

Lady Gaga, bu geceye Audrey Hepburn tarzı bir elbiseyle geldi. Alexander McQueen imzalı kum saati formundaki elbise vücut şekline kesinlikle yakışmış. Uzun eldivenleriyle birlikte çok ta zarif göründüğü aşikar. Ama asıl dikkat çeken detay, Tiffany&Co. markasına ait 30 milyon dolarlık kolye. Saçını tepede topuz yaparak toplaması ve doğal makyajı ile kusursuzdu. Gecenin ilerleyen saatlerinde giydiği siyah elbiseyi de çok beğendiğimi söylemeden geçemeyeceğim.

Glenn Close, 2012’de Gwyneth Paltrow’un giydiği muhteşem Tom Ford elbisesinin izlerini taşıyan pelerinli ve kruvaze kesimli ceket tarzı elbise tercih etti. Elbisenin yakası daha derin olabilir, göz makyajı ise biraz daha belirgin tonlarda yapılabilirdi. Ancak bu haliyle yine de kırmızı halı için çok klas, çok zarif bir seçim olmuş.
Jennifer Lopez, bizi şaşırtmayarak yine parıltılı, mozaik aynalı Tom Ford’a ait bir elbise seçti. Zaten pırıltıyı en iyi taşıyan kadınlardan biri. Sadece saçlarını biraz sönük buldum, daha hacimli olabilirdi.
Charlize Theron, bebe mavisi tonlarındaki Dior Couture kostümü kusursuzca taşıdı. Kulak hizasındaki saçları, ideal makyajı derin sırt dekoltesi ile kesinlikle gecenin favorilerindendi.

Charlize Theron

Helen Mirren, Schiaparelli Haute Couture imzalı şifon elbisesiyle çok eğlenceli ve dinamik. Saçıyla, takılarıyla, makyajıyla abartısız ve stil sahibi bir görünüm sağlıyor. Mirren hakkında söyleyeceğim şey tek kelimeyle harika!
Allison Janney, kadife ve satenin bir araya geldiği Pamella Roland kostümle feminen bir görünüme imza atıyor. Eline aldığı küçük portföy çantası, kendinden emin duruşuyla göz alıcı görünüyor.

Helen Mirrer, Allison Janney, Julia Roberts, Amy Adams

Julia Roberts, akıcı hatlara sahip tek omuzlu Elie Saab tasarımıyla karşımızda. Katıldığı davetlerde daima sade parçalarla taze ve zarif görünen Roberts, muhteşem gülüşüyle çekiciliğini yine konuşturuyor.
Amy Adams, beyaz Versace elbise ile kuğu görünümünde. Dozunda kullanılan işlemelerle son derece asil görünen Amy, hem çok doğal hem de oldukça şık. Ayrıca hafif dalgalı kullanmayı tercih ettiği saçlarıyla oldukça genç görünüyor.

Emma Stone, Louis Vuitton markasına ait özel tasarımla yine kalbimizi fethetti. Kahverengi beyaz tenine çok yakışmış. Modern ve sade kesimler her zaman karmaşadan uzak ve elegan bir etki bırakır. Güzel oyuncu Emma da bunu en iyi şekilde stiline yansıtmayı kesinlikle başarıyor.

Emma Stone