Emre Erdemoğlu Sonbahar/Kış 2022-23 Koleksiyonu: “MILITARY”

0
328

Emre Erdemoğlu Sonbahar/Kış 2022-23 koleksiyonunda tarihteki askeri kostümlerden, militer formlardan ve dokulardan ilham alıyor. 1900-1920 yılları arasındaki birçok ismin ilham olduğu koleksiyon, tarihte kullanılan önemli detayları içinde barındırıyor. Sandıktan çıkarılan albümlerdeki asker fotoğrafları koleksiyona ruhunu veriyor. Emre Erdemoğlu 2022-23 Sonbahar-Kış koleksiyonu bugün yolu askeriyeden geçen tüm askerlerimize ithaf ediliyor.

Tüm detaylarda 1900-1920 yılları arasında kullanılan askeri üniformaların izleri günümüze özel bir dille yorumlanıyor ve askeri formlar koleksiyona enjekte ediliyor. Her sezon farklı karakterleri koleksiyonlarına işleyen tasarımcı, bu sezon da retro askeri kostümlerden ilham alarak “MILITARY” koleksiyonunu farklı bir anlatım şekliyle modaseverlere sunuyor.

Dramatize edilmeyen gerçekliğe, geleceğin abartısız, kaygıdan uzak tasvirlerine, yansımalarına ve her türlü görsel anlatımlarına odaklanan Emre Erdemoğlu’nun erkek giyim koleksiyonu; proporsiyonlarda vurgulanan yenilikler ve özellikle giyildiğinde farkını hissettiren yeni kuplar, klasik erkek giyimine dinamik bir tavır kazandırıyor. Koleksiyon, şıklık ve güven kavramları arasındaki güçlü bağdan ödün vermiyor. Yenilikçi bir sezon olarak tanımlayabileceğimiz koleksiyon; bütüncül bir yapıyla birbirini tamamlayan görünümleri, her bir parçası sayesinde özgürleşen kaliteli ürün gruplarını, kumaş seçiminden formlarına kadar her alanda nitelikli detayları, çok yönlülüğü, görsel zenginliği ve farklı alternatifleri barındırıyor.
1900-1920’ler retro askeri üniformlarından ilham alınan koleksiyon, günümüz moda akımının stiliyle harmanlanarak; oversize formda kabanlara, yüksek apoletli ceketlere, bol cepli takımlara, metalik kapamalara, militer detaylara ve uçuşan trençkotlara yer veriyor.