Röportaj: Valmont Marka Müdürü Özge Yılmazer Can

0
618

Kadınlara her yaşta bakımlı hissettiren kozmetik markası Valmont, parlak, ışıltılı ve özel bir ritüel sunan dünyanın kapılarını aralıyor. ‘8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ vesilesi ile bir araya geldiğimiz Valmont Marka Müdürü Özge Yılmazer Can ile bugünü anlamlı kılan bir röportaj gerçekleştirdik! Röportaj: Eylem ŞİMŞEK

Sizi kısaca tanıyabilir miyiz? Kaç yıldır bu sektördesiniz, marka ile yollarınızın kesişme sürecini merak ediyoruz?
Tabii ki; İstanbullu bir ailenin kızıyım evliyim, bir erkek çocuk annesiyim. Pertevniyal Lisesini bitirip, İstanbul Üniversitesi’nde Piyasa Araştırmaları ve Reklamcılık okuduktan sonra 1999 yılında; o zaman birçok ünlü kozmetik markasının distribütörü olan Olay Kimya’da çalışmaya başladım. Valmont ile yollarımız da o zaman kesişmiş oldu. Ben çalışmaya başladığımda marka Türkiye pazarına gireli beş yıl olmuştu. Orada yaklaşık dokuz sene çalıştıktan sonra yollarımız bu sefer de, şimdi çalıştığım 4A Kozmetik firmasında 2016 yılında yeniden birleşti. Bu muhteşem marka ile uzun soluklu ve harika bir iş hayatımız oldu. Kısaca 20 yılı aşkın süredir, Türkiye’de, bir çok ünlü ve seçkin markanın Marka Müdürlüğü’nü yapma sansını yaşadım.

Valmont, kozmetik sektöründe, kaliteyi ve lüksü birlikte sunan global bir marka. Siz de başarılı bir iş kadını olarak bu sektördesiniz. Bu bağlamda ‘8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ vesilesi ile kendi ayakları üzerinde durabilmeyi başaran girişimci kadınlara vermek istediğiniz bir mesajınız var mı?
Kadınların iş hayatında ve toplumda dayanışma içerisinde birbirine destek olarak daha da güçleneceğini inanıyorum. İş hayatında kendi ayaklarımız üzerinde sağlam durabilmek için öncelikle olayın merkezinden başlamalıyız, kadınlar olarak önce biz birbirimize destek olmalı ve bizden sonra gelecek nesillere iyi birer örnek olarak öncülük etmeliyiz.

Cilt bakımında önemli bir yere sahip olan Valmont yeni bir ürünle ‘Deto2X Pack’ ile karşımızda! İçeriğinde neler var, bize biraz anlatabilir misiniz ürünü?
‘Deto2X Pack’ cilt bakımında temizlik ve arındırma alanında yenilikçi ve eğlenceli bir yaklaşım. Hücresel cilt bakım trendlerinin son teknolojisi ile cildin oksijen almasını sağlayan ve haftalık bakım rutinine kolayca eklenebilecek harika bir köpük dokulu maske. Tek seferlik kullanımı hijyen açısından da içinizi rahatlatıyor. İçeriğinde cildi toksinlerden arındıran özel bileşenler, hücre yenilenmesini sağlayan İsviçre Elması kök hücresi ve cildin her zaman tazelenip nefes almasını sağlayan bahçe teresi filizi var.

Peki, size göre gerçek güzellik nedir?
Güzellik denilince herkesin hayalinde canlandırdığı bir imaj var, o imaja ulaşmak için ilk şart kendine bakmak ve kendini motive etmek. İçimizdeki güzel enerjiyi ortaya çıkarabildiğimiz zaman gerçek güzelliğe, duruşumuz, bakışımız, gülüşümüz ve yaydığımız enerji ile ulaşıyoruz bence. Her ne kadar kulağa klişe gibi gelse de konu kadın güzelliği olunca güzellik kavramları kişilere göre çok farklılık gösterebiliyor, fakat bakımlı kadın kavramı her zaman tek; son derece ilgi çekici, saygınlık uyandırıcı ve kişiye yüksek motivasyon kaynağıdır.

Cilt bakım rutininizde neler var?
Her şeyden önce bol su içmek, cildimi kendime uygun olan ve dokusunu sevdiğim ürünlerle temizlemek ve mutlaka haftada bir kez peeling yaparak arındırmak. Benim cildim kuru ve çizgilenmeye müsait bir yapıda olduğundan, genellikle nem serumları ve çizgi bakımı kremleri kullanmayı tercih ediyorum. Göz çevresi için jel kıvamında nem kremlerini seviyorum. Vakit bulunca da Valmont Kolajen maksesine asla hayır demiyorum.

Sıkça kullandığınız markaya ait en favori ürün ya da ürünler hangisi?
Valmont’un en çok satan dünya starı ürünü Renewing Pack benim de en sevdiğim güzellik maskesi. AWF5 serisinin tüm ürünleri çizgi ve sarkma problemlerinde ilk sırada diyebiliriz. Bunun yanında; geçtiğimiz yıl lansmanını yaptığımız Primary Veil, cildi her an taze ve nemli tutan muhteşem bir prebiyotik ve probiyotik spreyi. Elixir göz kremi ise göz altı halkaları ve şişlikleri için sunduğu etkin sonuçlarla en favoriler arasında.