Amouage parfümden benzersiz ve çağdaş bir koku: Opus XII

0
181

Bir Frankincense Hyperabsolute temeline e yerleştirilmiş neşeli ve kıpkırmızı bir Şam Gülü, Mür’ün bitter parçalarıyla çarpışan Vanilya dalgaları, Elemi’nin narenciye çizgilerine çarpan Kara Mürekkep gece damlaları, Amouage Opus XII, her iki Gül üzerine bir çalışmadır. Tütsü, her birini keşfedilmemiş bölgelere itiyor ve klasik bir anlaşmaya tavizsiz bir şekilde yeni bir yaklaşım getiriyor. Eylem Şimşek

Orson Welles’in Rosebud’unun arkasındaki gizemden ilham alan Opus XII, hafızanın tortularından ileri geri gelen ışıltılı anların kehribar rengi ve noktasal bir takımyıldızıdır ve bizi şimdiki zamana dair bilgimize rağmen, yalnızca çocukluk anılarının gerçek olduğuna inanmaya zorlar.

Üst Notalar: Elemi, Frankincense Hyperabsolute,Kara Mürekkep
Orta Notalar: Şam Gülü, Frankincense Reçinesi, Suederal.
Alt Notalar: Mür, Vanilya, Sedir Ağacı, Sandal Ağacı.

Bruno Jovanovic
Dehadan etkilenmiş bir parfümcü olan Bruno Jovanoviç, onur derecesiyle mezun olduğu ISIPCA’nın kürsüsünde kısa sürede adından söz ettirdi. New York’a uçakla gelen bir Parisli olarak, kariyerine efsanevi Sophia Grojsman’ın yanında çalışarak, minimalist, dengeli ve keskin bir tarz geliştirerek ve inkar edilemez modernliğin yaratıcı ifadelerini üreterek başladı.