Yenilikçi bakış açısıyla Şef Muhittin Fidan, Sheraton Istanbul Levent’in yeni şefi oldu

0
40

Türk Mutfağına dokunuşlarıyla adını duyuran ve kariyeri boyunca mutfaktaki başarısını birçok ödülle taçlandıran Şef Tintin, Sheraton Istanbul Levent’in Executive Şef’i olarak mutfak yolculuğuna devam ediyor.

Dünyanın önde gelen otel zincirlerinden Sheraton Istanbul Levent, mutfağını Şef Tintin’e emanet etti. Fox TV’de yayınlanan “The Taste Türkiye” yarışmasında elde ettiği şampiyonlukla adından sıkça söz ettiren Fidan; yenilikçi bakış açısına sahip olmanın yanı sıra, çalışma arkadaşlarına da bu yenilikleri aktarmayı seven, özgün bakış açısını yazdığı reçetelere aktaran bir şef. Yeni görevinde ise Şef Tintin, yerel ve uluslararası mutfakların ustalıkla harmanlanması ile, misafirlere unutulmaz bir gastronomik deneyim sunmayı amaçlıyor.
Yaratıcı tarzı, taze ve yerel malzemelere verdiği önem ve lezzetin sınırlarını zorlamadaki yeteneği ile tanınan Şef Tintin; kariyeri süresince Sheraton at The Falls, Kanada, Rixos Premium Dubai, Sofitel İstanbul Taksim ve Dedeman Bostancı Otel gibi öne çıkan mekanlarda edindiği deneyimle damaklarda iz bırakmıştır. Şefin Sheraton Istanbul Levent için yarattığı yeni menüde ise başlangıçta balkabak püreli burrata, ana yemekte bonfile oscar ve tatlıda altın kadayıf gibi imza lezzetler yer alıyor.