Onur Alakay ‘Abstract Acceleration’ Sergisi ile Root Karaköy Oteli’nde

0
85

Küratörlüğünü Pınar Goodstone’un üstlendiği multidisipliner sanatçı Onur Alakay imzalı “Abstract Acceleration” sergisi, 30 Kasım 2023-14 Ocak 2024 tarihleri arasında Karaköy’ün sanat oteli Root Karaköy’de sanatseverleri kaos ve düzenin dinamik etkileşiminde bir sanat yolculuğuna çıkarmaya davet ediyor. Eylem Şimşek

Onur Alakay, küratörlüğünü New York’ta yaşayan Pınar Goodstone’un üstlendiği “Abstract Acceleration” ile sanatın, kültürün ve toplumun nefes aldığı bir sığınak olan Root Karaköy’de dinamik tuvallerini sergilemeye hazırlanıyor. Toplumsal ruhu yansıtan sergi, büyük ölçüde insanlığın uçsuz bucaksız evrendeki birbirine bağlılığını inceliyor. Başlı başına bir tuvale dönüşerek sergiyle bütünleşecek olan Root Karaköy ise sanatın, kültürün ve toplumun birleştiği sürükleyici bir atmosfer yaratıyor.
Tuvaller ve yoğunlukla akrilik boya ile uygulanmış olan teknikler aracılığıyla evrendeki kaos ve düzenin derin temalarını, kişisel yolculukları ve mikrodan makroya kozmik etkileşimi araştıran bu koleksiyon altı hafta boyunca ziyaretçileri soyut, pop art ve kübist esintili vuruşların büyüleyici birleşimini ortaya çıkaran Onur Alakay’ın vizyon sahibi dünyasında gezintiye çıkaracak.

Sanatsal ufukta sınırları zorlamaya adanmış bir yıldız olan Onur Alakay’ın adeta görsel bir senfoni orkestrasına imza attığı “Abstract Acceleration” ile sanatseverler, kaos ve düzen arasındaki karmaşık dengeyi çözerken kozmik bir dansa da tanıklık edecek. Her bir tuval izleyicileri, mikrokozmosun ayrıntılarından dünyaya kadar varoluşun katmanlarını kateden kişisel bir iç gözlem ve kendini keşfetme yolculuğuna çıkmaya davet edecek. Onur Alakay imzalı, Pınar Goodstone küratörlüğündeki “Abstract Acceleration”, 30 Kasım 2023 – 14 Ocak 2024 tarihleri arasında Root Karaköy’de görülebilir.