Marks & Spencer ve HDI Fibaemeklilik meme kanserine karşı ‘birlikte farkında’ diyor!

0
118

Her kadının güvenebileceği, rahat, şık, yenilikçi ve çağdaş tasarımlı iç giyim ürünleri sunan Marks & Spencer, meme kanserine yönelik farkındalık yaratmak amacıyla Bağdat Caddesi mağazasında bir etkinliğe ev sahipliği yaptı. ‘Birlikte farkında’ sloganıyla düzenlenen etkinlik, Pembe Kurdele Hayat Sigortası ile kadın kanserlerine özel teminatlarla tedavi ve tedavi sonrası iyileşme süreçleri için güvence sağlayan HDI Fibaemeklilik iş birliğinde gerçekleşti. Eylem Şimşek

Prof. Dr. Bülent Çitgez, Çağla Şıkel

Çağla Şıkel’in moderatörlüğünü üstlendiği etkinlikte, Prof. Dr. Bülent Çitgez meme kanseriyle ilgili önemli bilgiler paylaştı. Tüm dünyada kadınların oldukça yaygın olarak karşılaştığı meme kanseri, erken teşhis edildiğinde çok daha başarılı bir tedavi süreci yürütülebiliyor. Kadınların meme kanserine karşı farkındalık kazanması, erken teşhis ihtimalini artırmak için düzenli taramalara katılması ve öz muayene uygulaması hayati önem taşıyor. Marks & Spencer ve HDI Fibaemeklilik tam da bu nedenle, daha çok kadının bilinçlenmesini, meme kanserine karşı farkındalığın artmasını amaçlayarak, ‘birlikte farkında’ dedi. Etkinlik, Fiba Perakende Marka ve Pazarlama İletişimi Müdürü Reyhan Türkşen Topaklı ile HDI Fibaemeklilik Projeler, ADK, Pazarlama ve Müşteri Hizmetleri Genel Müdür Yardımcısı Buket Erşan’ın katılımıyla gerçekleşti.

95 yılı aşkın süredir her kadının güvenebileceği, konforlu ürünler sunan Marks & Spencer İlk ergenlik başlangıcından, emzirme ve ameliyat da dahil olmak üzere özel ihtiyaçlar ve her yaş grubu için sütyenler sunuyor, kullanıcıların özel ihtiyaçlarını önemsiyor. Markanın ameliyat sonrası sütyenleri yumuşak ve esnek malzemeleriyle yara dokusu ve şişliklerin hızla iyileşmesini destekliyor. Aynı zamanda dikkatle tasarlanmış detayları ile kol hareketlerini kısıtlama konusunda kullanıcılara yardımcı oluyor. Tüm bunları yaparken, ameliyat öncesi sütyenler ile de uyumlu kullanım imkanı sağlıyor.

HDI Fibaemeklilik ise 2014 yılından bu yana sürdürdüğü Pembe Kurdele Projesi ve aynı ismi taşıyan Pembe Kurdele Hayat Sigortası ile kadın kanserlerini kapsayan teminatlar sunuyor. Anne Çocuk Eğitim Vakfı’nın (AÇEV) “Kadınların Eğitimi, Ailelerin Sağlığı ve Mutluluğu” projesine destek veriyor, meme kanseri ve kadın sağlığı konusunda hazırladığı bilgilendirmeleri AÇEV’in eğitim programlarındaki kadınlarla paylaşıyor. Yıl boyunca gerçekleştirdiği çeşitli marka ve proje iş birlikleriyle meme kanseri farkındalık çalışmalarını sürdürüyor.