İstanbul Kahve Festivali’nde “Rioba” ile kahveyi birbirinden farklı tariflerde deneyin

0
146

İstanbullu kahveseverlerin heyecanla beklediği Kahve Festivali için geri sayım başladı. 14-17 Eylül tarihlerinde Tersane’de düzenlenecek olan festivalde, ülkemizde gastronominin gelişimi için tam 33 yıldır çalışmalar yürüten Metro Türkiye de en özel lezzetlerle yer alacak. Metro Türkiye’nin “Rioba” markasıyla sunduğu çekirdek, kapsül, öğütülmüş kahve ve Türk kahvesi çeşitlerinin yanı sıra dünyanın farklı bölgelerinden çay çeşitlerini, hazır tatlı ve pastaları festival standında tadabilirsiniz. Metro Türkiye, İstanbul Kahve Festivali’ne bu yıl ayrı bir tat da katıyor. Festivalin ilk günü, Metro Türkiye bünyesi altında bulunan Gastronometro’nun şefleri hazırladıkları özel bir workshop ile kahveyi sadece bir içecek olmaktan öte bambaşka bir boyuta taşıyacak.

Yüzyıllardır Türk mutfak kültürünün vazgeçilmez içeceklerinden biri olan kahve, yeni çeşitleri ve damak tadına göre değişen sunumlarıyla sosyal hayatımızda her geçen gün daha fazla yer edinmeye devam ediyor. Müşterilerinin ihtiyaç ve beklentilerine göre ürün yelpazesini yeni çeşitlerle genişletmeye devam eden Metro Türkiye, 14-17 Eylül tarihlerinde Tersane’de düzenlenecek olan İstanbul Kahve Festivali’nde yine, kendi markası Rioba ile yer alacak. Sıcak-soğuk kahvelerin ve farklı bölgelere özgü çay çeşitlerinin yanı sıra Metro Türkiye, bu yıl 9’uncu kez düzenlenecek olan festivalde Rioba hazır tatlı çeşitleri ve kahveye bambaşka bir tat katan Metro Chef Veggie içecekler ile ziyaretçilere benzersiz bir lezzet deneyimi de yaşatacak.

“Kahveyi Hiç Böyle Denediniz mi?”
Gastronominin gelişimine katkı sağlamak amacıyla Metro Türkiye tarafından 2015 yılında hayata geçirilen Gastronometro’nun şefleri festivalde çok özel bir workshop da düzenleyecek. Festivalin ilk günü, 14 Eylül Perşembe, şefler “Kahveyi Hiç Böyle Denediniz mi?” diyerek evde ya da profesyonel mufaklarda çok sevdiğimiz kahvenin kullanılabileceği pratik tarifleri paylaşacaklar.

En tatlı eşlikçiler de burada!
Metro Türkiye, kahve ve çay saatlerini, yine Rioba markasıyla sunduğu pasta ve tatlılarla daha da leziz hale getiriyor. Kahve ve çay çeşitlerinin yanına eşlik edecek makaron çeşitlerinden kruvasan ve kurabiye çeşitlerine, yaban mersinli muffinden çikolata ve drajelere, hazır cheesecake, sufle, tiramisu, waffle, mozaik pasta, haşhaşlı limonlu ve havuçlu kek çeşitlerine kadar birbirinden lezzetli ürünleri de Rioba markasının altında raflarına taşıyor. Siz de İstanbul Kahve Festivali’ndeki Rioba standına uğrayacak bu çeşitleri tatma fırsatı bulabilirsiniz.