Barry Callebaut Türkiye’den tatlı sürprizler…

0
353

Barry Callebaut Türkiye, Eskişehir fabrikasına yaptığı yeni yatırımlar ile Chocovic markasının ürün gamını genişletiyor. Barry Callebaut Türkiye’nin Eskişehir fabrikasında üreteceği Chocovic Blok 2,5 kg bitter ve sütlü çikolata ürünleri 10-13 Mart 2022 tarihinde gerçekleştirilecek uluslararası pastacılık fuarı IbakTech’te tanıtılacak. Ürün gamına yeni eklenecek olan bir diğer seri Chocovic dolgu pralinler ise pişebilen ve direk uygulanabilen dört (4) farklı çeşidiyle Nisan ayında satışa sunulacak.

175 yılı aşkın deneyimiyle çikolata ve kakao sektöründe dünya lideri olan Barry Callebaut, Chocovic markasıyla, müşterilerinin ihtiyaçlarına uygun olarak ürün gamını genişletmeye devam ediyor. Şirket, özellikle pastacılık sektöründe yarı endüstriyel ve gurme tarafında fiyat & performans açısından en çok tercih edilen markası Chocovic’in bitter ve sütlü blok çikolata ürünlerinin satışına Şubat ayının sonunda başlayacak.

Ürünlerinde fark yaratmak isteyen gurme müşterilerin kullanımı için 2,5 kg olarak satışa sunulacak olan Chocovic bitter ve sütlü blok çikolata, uygulamada rende yapılmasına olanak sağlıyor. Bu sayede Chocovic markasının en sevilen bitter ve sütlü lezzetleri pasta, tatlı vb. ürünlerin süslemelerinde dekorasyon ürünü olarak da kullanılabilecek.

Nisan ayında sektör uzmanlarının beğenisine sunulacak olan yeni Chocovic dolgu pralinler ise pişirilebilen ve direk uygulanabilen dört(4) farklı çeşide sahip olacak. Tadı, uygulama kolaylığı ve pastacılık ürünlerinde yüksek pişme performansı ile fark yaratacak olan yeni ürün gamı, fiyat & performans olarak da sektörün ihtiyacına cevap olmayı hedefliyor.

1872 yılından beri tüketiciyle buluşan İspanya menşeili çikolata markası Chocovic, kendine has lezzetiyle özellikle Akdeniz ülkelerinde çok tercih ediliyor. Tüm pasta, dondurma ve diğer tatlı çeşitlerinde kullanım için ideal bir ürün olan Chocovic markasının çikolata, dolgular, kaplamalar, kakao tozu ve süslemelerden oluşan geniş ürün gamı artık fırıncılık ve pastacılık için de uygun ürünleri içeriyor.