Akran zorbalığına dur diyen Head&Shoulders; ”Zorbalığı Kafandan At” projesi ile gururlandırıyor!

0
104

Head&Shoulders; Toplum Gönüllüleri Vakfı (TOG), Prof. Dr. Selçuk Şirin ve Migros ile başlattığı ‘#zorbalığıkafandanat’ adlı sosyal sorumluluk projesiyle, akran zorbalığına ‘Dur!’ diyor. Eylem Şimşek

Head&Shoulders, Toplum Gönüllüleri Vakfı, Migros ve Prof. Dr. Selçuk Şirin ile çocukların yaşamlarını derinden etkileyen akran zorbalığı konusunda başlattığı #zorbalığıkafandanat kampanyasını duyurdu. Prof. Dr. Selçuk Şirin’in danışmanlığını yürüttüğü projenin lansmanı, Çırağan Palace Kempinski’de gerçekleşti. Dünya ve Olimpiyat Şampiyonu Mete Gazoz ve gaming yayıncısı Büşra Pelin (Pqueen) Baynazoğlu’nun da yer aldığı projede, çocukların gerek özel gerekse sosyal hayatlarında maruz kaldıkları akran zorbalığı konusu ele alındı.

Kepek problemi yaşayan gençler iki kat daha fazla akran zorbalığına uğruyor
Akran zorbalığı sözlü, fiziksel ve siber zorbalık olarak üçe ayrılıyor. Yaklaşık her 2 gençten 1’i akran zorbalığına uğruyor. Kepek problemi yaşayan gençlerin akran zorbalığına uğrama ihtimali ise iki kat daha fazla. Head&Shoulders, bu projeyi akran zorbalığına beraberce son verme misyonuyla başlatıyor.

Öğrenciler, öğretmenler ve ebeveynler akran zorbalığı konusunda bilgilendirilecek
İnsanların özgüvenini yeniden kazandırmayı amaçlayan Head&Shoulders; başlattığı Zorbalığı Kafandan At projesi ile sahada Toplum Gönüllüleri Vakfı aracılığıyla yüz yüze eğitimlerle en az 2 bin çocuğa, Prof. Dr. Selçuk Şirin’in ve Migros’un da destekleriyle yüzbinlerce insana ulaşmayı hedefliyor. Toplum Gönüllüleri aracılığıyla; İstanbul, Ankara ve İzmir’de, okullarda yapacağı çalışmalarla öğrencileri akran zorbalığı hakkında bilgilendirecek. Bu eğitimler sayesinde öğretmenler ve ebeveynler de konu hakkında bilgi sahibi olabilecek.