Yenilikçi Selülit Tedavisi, FDA Onaylı ‘EMTONE’ Türkiye’de

0
464

Her 10 kadından 8’inde görülen selülit, oluşumu farklı sebeplere dayanan bir doku değişikliğidir . Vücuttaki hormonal değişimlerden strese ve beslenme alışkanlıklarına kadar pek çok faktöre bağlı olarak ortaya çıkan selülitle mücadelede artık çok etkili, yenilikçi ve bütüncül bir tedavi yöntemi var.

‘Emtone’ Doku Medical farkıyla Türkiye’de…
FDA onaylı Emtone’nin monopolar radyofrekansı ve şok dalgası enerjisini kombine ettiğini belirten Doku Medical’den Dermatoloji Uzmanı Dr Emre Kaynak, moderatörlüğünü Oylum Talu’nun yaptığı online lansmanda ağrısız ve acısız seanslarla selülitlerden kurtulmanın artık mümkün olabildiğini söyledi.

Her 10 kadından 8’inde selüllit var
Öncelikle selüliti kısaca anlatacak olursam; selülit yaş, kilo, ırk fark etmeksizin her 10 kadından 8’inde görülebilen bir doku değişikliğidir. Selülitin en fazla görüldüğü yerler kalça ve uyluk bölgeleri olmasıyla birlikte nadiren de olsa kol ve karın bölgesinde de selülit görülebilir. Vücudumuzdaki hormonal değişimler, beslenme alışkanlıkları ve stres gibi birçok faktör cilt altı yağ ve diğer bağ doku elemanlarını etkileyerek selülit görünümüne neden olur. Genellikle fazla kilolar nedeniyle oluştuğu düşünülse de selülit problemi yalnızca kiloya bağlı bir sorun değildir ideal kilosunda olan kadınlarda da kendini göstermektedir. Bilinenin aksine tek başına spor ve diyet uygulaması selülit oluşumunu engellemez ya da var olan selülitleri geçirmez. Bu nedenle selülite neden olan tüm faktörlerle aynı anda savaşılmalı ve uygun bir tedavi yönteminden destek alınmalıdır.

Emtone selülite neden olan tüm faktörlere etki edebiliyor
FDA onaylı Emtone, dünyada ilk kez monopolar radyo frekansı ve şok dalgası enerjisini kombine ediyor. Ciltteki portakal kabuğu görünümünü ilk seanstan itibaren gideren eşsiz bir tedavi yöntemi. Uzun süren araştırmalar sonucunda geliştirilen Emtone’un en belirgin özelliği selülite neden olan tüm faktörlere aynı anda etki edebilmesi. Emtone, genişlemiş yağ odacıkları, hasar görmüş kolajen lifleri, ciltteki elastikiyet kaybı, bozulan kan dolaşımı ve biriken metabolik atıklar ile oluşan selülit problemine doğrudan etki ediyor. Doku Medical’in yenilikçi selülit tedavisi olan Emtone, odaklı basınç enerjisi ile bozulan kan dolaşımını düzenliyor ve selülite neden olan metabolik atıkların sistemden atılmasını sağlıyor. Aynı zamanda radyo frekans enerjisi ile de hasar görmüş kolajen liflerini onarıyor. Böylelikle, hem cilt kalitesini hem de cildin elastikiyetini artırıyor.

İlk seansta gözle görülür değişim
Doku Medical’in Emtone uygulamasında ideal seans sayısı 4 olmasına rağmen sonuçlar ilk seanstan itibaren görülebiliyor. Tedavi bölgesine bağlı olarak her bölge için seanslar 12-20 dakika arasında değişiyor. Vücudun selülit görülen tüm alanlarına, Emtone tedavisi uygulanabiliyor.

Ağrısız, acısız ve güvenli
Emtone uygulaması, FDA tarafından onaylanmış bir uygulama. Doku Medical’in Emtone uygulamasında herhangi bir ağrı ya da acı hissedilmiyor. Ayrıca işlemden hemen sonra hasta günlük hayatına devam edebiliyor.

Herkese Uygulanabilir mi?
Hamile ve emziren hastalar dışında, selülit problemi olan herkese uygulanabilir.

Her mevsim yapılabilir mi?
Emtone, deride herhangi bir hassasiyet yaratmadığı için yaz dahil uygulama yapılabilir.