Vitabiotics’ten “Hayallerindeki Kişi Olabilsinler Diye” Çocuklara Büyük Destek

0
273

Vitabiotics, “Wellkid ile Hayallerindeki Kişi Olabilsinler Diye” adlı sosyal sorumluluk projesiyle Acil İhtiyaç Projesi Vakfı (AİP) ve Temel İhtiyaç Derneği (TİDER) yanında 9 ilde, 18 Hastane iş birliğiyle ihtiyaç sahibi çocuklara beslenme desteğiyle fırsat eşitliği sağlamayı ve sağlıklı beslenme bilincini artırmayı hedefliyor.

UNICEF Beslenme Raporu’na göre her 3 çocuktan 1’inde yetersiz beslenmeye bağlı gelişim eksikliği, 2 çocuktan 1’inde vitamin ve mineral eksikliği görülüyor. Yetersiz beslenen çocuklar bodurluk, zayıflık ve aşırı kilo sorunlarını yaşıyor. Türkiye’de ise 1990 yılından bu yana 5–19 yaş arasında aşırı kilolu çocuk ve ergenlerin oranının yüzde 151 arttı. Çocuklarda anemi, demir ve iyot eksikliği, B12, D vitamini eksiklikleri gibi sağlık sorunları sıkça görülüyor. Bu bilinçle hareket eden Vitabiotics Türkiye, “Wellkid ile Hayallerindeki Kişi Olabilsinler Diye” adını verdiği sosyal sorumluluk projesini hayata geçiriyor. Proje ile ihtiyaç sahibi çocuklara beslenme desteği sağlanması ve toplumda sağlıklı beslenme bilincinin artırılması amaçlanıyor.

Projeye ilişkin bilgi veren Vitabiotics Türkiye Pazarlama Müdürü Fatoş Nacar, “Güçlü bir geleceğin çocukların ellerinde olduğunu, çocuklarında sağlıklı bir geleceğe ihtiyacı olduğunun farkındayız. Sağlıklı bir geleceğe sahip olmanın temelinde de doğru ve yeterli beslenme yatıyor. “Wellkid ile Hayallerindeki Kişi Olabilsinler Diye” adını verdiğimiz sosyal sorumluluk projemizle beslenmenin çocuk gelişimindeki önemini uzmanlar eşliğinde doğru bilgiler ile ebeveynlere anlatırken, Türkiye’deki 50 bin çocuğa ulaştırdığımız Wellkid beslenme desteği ile sağlıklı büyümelerinde fırsat eşitliği sağlıyoruz. Proje kapsamında 9 ilde, 18 Hastane ile iş birliği yapıyoruz. AİP ve TİDER desteğiyle de ihtiyaç sahibi çocuklarımıza Wellkid ürünümüzü ulaştırıyoruz” dedi.

Vitabiotics Türkiye Pazarlama Müdürü Fatoş Nacar