Yeni İnci’den spor koleksiyonu

0
651

Kuşaklar boyu iç giyimdeki kalitesi ve bilinirliği ile güçlenerek büyüyen iç giyim markası Yeni İnci, ev giyim ve pijama koleksiyonlarından sonra şimdi de spor giyim koleksiyonuyla karşımıza çıkıyor. Spor yaparken ya da günlük hayatta rahatça kullanılabilecek olan tasarımların yer aldığı koleksiyon, rengârenk desenleri ve iddialı modelleriyle spor kombinlerinin havasını değiştiriyor. Tayt, sporcu atleti, dikişsiz tayt, askılı ve kollu sporcu t-shirt’ü olmak üzere geniş ürün skalasından oluşan koleksiyon, kullanıcıların zevkine göre farklı şekillerde kombinlenebiliyor.

Yeni İnci Yönetim Kurulu Başkanı Furkan Atakan

2020 yılında farklı bir moda algısı oluşturmayı hedefleyen markanın Yönetim Kurulu Başkanı, Furkan Atakan konuğumuz. Eylem Şimşek

Yıllarca iç giyimde fark yaratan ve güçlenerek büyüyen Yeni İnci, ev giyim ve pijama koleksiyonlarından sonra şimdi de spor giyimle yoluna devam ediyor. Nasıl ortaya çıktı bu fikir?
Müşterilerimizin yoğun isteği ile spor giyim sektörüne girme kararı aldık. Spor giyim artık sadece spor yaparken değil günlük hayatta da yoğun olarak tercih ediliyor. Her geçen gün büyüyen bu sektörde biz de güçlü bir marka olarak yer almak istedik. Tabii ki spor giyim üretim açısından oldukça zor bir sektör. Bu nedenle de ithal ürün fiyatları yüksek ve birçok kişi maalesef satın alamıyor. Yeni İnci olarak uygun fiyatlarımızla her kesimden kullanıcının satın alabileceği ürünler ortaya koymak istedik ve bu istek doğrultusunda spor giyim serüvenimiz başladı.

Koleksiyondan bahseder misiniz, kaç parçalık bir kreasyon ürün skalasında neler ön planda?
Koleksiyonumuz tayt, sporcu atleti, askılı ve kısa kollu sporcu tişörtü başta olmak üzere geniş ürün skalasından oluşuyor. Spor giyimdeki trendler yakından takip edilerek hazırladığımız koleksiyonda rengarenk desenler, iddialı modeller, tül ve file gibi detaylar ön plana çıkıyor. Bununla birlikte koleksiyonumuzda yer alan ürünler kullanıcının zevkine göre farklı şekillerde de kombinlenebiliyor.

Üretilen tasarımların toparlayıcı özelliği ve korse görevi görerek daha fit bir görüntü oluşturması çok önemli. Bu bağlamda siz konforu da müşteriye sunmak adına neleri göz önünde bulundurdunuz?
Her ürün grubumuzda olduğu gibi spor giyim koleksiyonumuzu da büyük bir titizlikle hazırladık. Birçok kişinin spor giyimden beklediği vücutta fit bir görünüm oluşturması tabii bununla birlikte rahatlık ve konfor sunması. Biz de kullanıcıların bu beklentilerini göz önünde bulundurarak ürünlerimiz tasarladık. Mikro kumaştan üretilen ürünlerimiz toparlayıcı özelliği ile korse görevi görerek, daha zayıf bir görüntü yaratıyor. Aynı zamanda üretimimizde kullandığımız nefes alabilen kumaşlar sayesinde spor esnasında terin vücuttan uzaklaşmasını sağlayarak vücut ısısını ve nemi dengede tutuyor. Tüm bunların yanı sıra esnek ve yumuşak kumaş yapımızla kullanıcılarımıza konfor sunuyoruz ve özgürce hareket etmelerini sağlıyoruz.

Marka olarak bu sektöre ne gibi farklılıklar getirdiğinizi düşünüyorsunuz?
Yeni İnci olarak her zaman kaliteli üretim anlayışıyla hareket ediyoruz ve spor koleksiyonumuzu da bu anlayış doğrultusunda hazırladık. Bununla birlikte daha önce de belirttiğim gibi uygun fiyatlarımızla her zaman ulaşılabilir bir marka olma hedefindeyiz. Spor giyim sektöründe de kaliteyi ve uygun fiyatları aynı bedende buluşturduğumuz ürünlerimizle fark yaratacağımızı düşünüyorum.

Kitlelere hitap ederken bulunduğunuz yeri korumaya devam etmenizin ardında hangi prensipler bulunuyor?
İş hayatında başarıya ulaşabilmek için öncelikle yeniliklerin peşinden koşmak gerektiğini düşünüyorum. Ne yapıyorsanız yapın diğerlerinden farkınızı ortaya koymalısınız. Herkesin yaptığını değil yapamadığını yapabilmek ve zoru başarmak için uğraşılmalıdır. Yeni İnci olarak inovatif ürünlerimizle bunu başardığımıza inanıyorum. Aynı zamanda müşterilerin ihtiyaçlarını ve beklentilerini karşılayabilmek çok önemli. Ürünlerimizi tasarlarken de her zaman bunu göz önünde bulunduruyoruz ve müşteri taleplerini en iyi şekilde karşılayabilmek için çaba sarf ediyoruz. Bununla birlikte kararlı duruşumuz ve belirlediğimiz hedefler doğrultusunda durmadan çalışmak bizi başarıya ulaştırıyor diyebilirim.

Son olarak, Yeni İnci, meme kanserine bağlı göğsünü kaybeden ve estetik kaygılar yaşayan kadınlar için meme protezi üreten ilk Türk markası olma özelliği taşıyor. Aynı zamanda üretim aşamasında olan ve manyetik dalgaları engelleyen yeni sütyeniyle meme kanserine yakalanma riskini azaltmayı da hedefliyor. Bu kadınlar açısından büyük bir gelişme olsa gerek. İleriye dönük projeleriniz arasında benzer şeyler de olacak mı?
Yeni İnci olarak her zaman yenilikler peşinde koşarak, müşterilerimiz için fayda sağlayacak ürünler ortaya koymak istiyoruz. Meme kanserine yakalanan ve bu nedenle bir ya da iki göğsünü birlikte kaybeden müşterilerimizin bizi arayarak kendilerine uygun sütyeni bulamadıklarını söylediler. Biz de bunun üzerine meme protezi üretimine başlama kararı aldık. İlk önce ürettiğimiz ürünü bizi arayan müşterilerimize hediye olarak verdik. Fakat bildiğimiz üzere maalesef meme kanserinden dolayı göğsünü kaybeden kadın sayımız her geçen gün artıyor. Buna paralel olarak bize gelen taleplerde artmaya devam etti. Hal böyle olunca sürekli olarak meme protezi üretmeye ve bu hastalığa yakalanan kullanıcılarımıza en iyi ürünü sunarak kendilerini daha iyi hissetmelerini sağlamak istedik. Keşke hiçbir kadınımız bu hastalığa yakalanmasa ve biz bu ürünümüzü hiç satmasak. Ama maalesef durum böyle değil. Meme protezinin yanı sıra kadınların meme kanseri olma riskini azaltmak ve sağlığını korumak amacıyla manyetik dalgaları engelleyen sütyen üretimi için çalışmalara başladık. Bu ürün ile kadınlarımızı manyetik dalgalara karşı korumayı ve stresi azaltmayı hedefliyoruz. İki ay içerisinde bu ürünümüzü kullanıcılarımızla buluşturacağımıza söyleyebiliriz. Tabii ki ileriki dönemlerle de kullanıcılarımıza büyük fayda sağlayacak farklı ürünler geliştirmek için çalışmalarımıza hız kesmeden devam edeceğimizi de belirtmek isterim.