Özlem Süer İmzalı O – DAY Tenimize ve Ruhumuza Dost

0
477

Pandemi dönemindeki iyilik hali ve sade yaşam arayışı Özlem Süer’in minimal dokunuşlu hazır giyim markası O – DAY’in ortaya çıkmasını sağladı. Süer’in romantik ruhu ve teatral detayları O – DAY markasında minimal dokunuşlara dönüştü.

Moda ve tasarım serüveninde 30 yılı geride bırakan Özlem Süer, minimal dokunuşlu hazır giyim markası O – DAY’de, romantik ruhunu ve teatral detaylarını günlük yaşama aktarıyor. Süer’e göre; tüketicilerin temel ihtiyaçlara yöneldiği, önceliklerin değiştiği, çevrimiçi alışverişin arttığı, iyilik halinin peşinde olunduğu, markaların kurumsal sosyal sorumluluk projelerine daha çok değer verdikleri, dijital platformların daha fazla kullanıldığı bir dönemin içindeyiz. Tüm bu nedenlerden ötürü tüketici ihtiyaçlarının değiştiğini belirten Süer, iyilik hali arayışı ve sade yaşam mottosuyla O-DAY isimli yeni bir marka yarattığını paylaşıyor ve ekliyor: “Hassasiyetimizin arttığı pandemi döneminde yalın ve yavaşlayan zamanların öyküsünü tasarımlara yansıtmaya çalışıyoruz. Dijital ekosistem içinde gelişmeyi hedefleyen, kendini dünyaya açan O-D A Y, kullanıcıları ile duygusal bir ilişki kurarak yolculuğuna devam edecek bir marka. Dileriz bu tasarım öykümüz iyilikle ve keyifle kullanıcılarına eşlik eder.”

Tenimize ve Ruhumuza Dost
O – D A Y tenimize ve ruhumuza dost bir koleksiyon. Yüzde 100 doğal elyaf, ipek, keten ve pamukla özel dokunmuş kumaşlardan oluşan koleksiyon, kullanım rahatlığı ile de dikkat çekiyor. Bağlama teknikleri ve minimum aksesuar kullanımı sayesinde koleksiyonun tüm parçaları, yaşamın tüm alanlarında bizimle olabilecek nitelikte…

Çoklu Kullanıma Açık Kombinasyonlar
O – DAY’in 2021 İlkbahar-Yaz Koleksiyonunda geleneklerden gelen detaylardaki minimal kesim dili (şalvar, kaftan gibi) çağdaş akımların karmasıyla kendine özel bir duruş yaratıyor. Koleksiyonda drape detaylı bluzlar, günlük yaşama konfor katacak çoklu kullanıma açık kombinasyonlar, yalın tek parça giysiler, asimetrik üstlerle keyifli bir kimlikle birleşen rahat formlu altlar yer alıyor. Koleksiyonun terapik renkleri dikkat çekerken, tasarımların nefes alan duygusu O – DAY koleksiyonunu farklılaştırıyor.

Ekru-taş ve ara tonlamalı doğadan nötr renkler koleksiyona damga vuruyor. Soğuk griler, petrol tonlamaları, marine koyu lacivert, aqua mavi, güneşin sıcak sarıları, portakal tonları, kırmızı, pembe, hardal, yeşil, mercan, kül ve pas tonları sayesinde koleksiyon mutlu ve parlak bir yaz paletine dönüşüyor.

Bizi Neşelendirecek Bir Koleksiyon
O – DAY 60’ların geniş, ince, dikey, yatay çizgileri, küçükten büyüğe pırıl pırıl renklerde desenlerle bizi neşelendirmeye aday. Geniş fırça darbeleri ile yakalanan çizgi efektleri ile duvar resmi gibi desenlenen elbiseler, rahat ceketler koleksiyonda yer alıyor. Kimisi düzenli, kimisi düzensiz deneysel dokunuşlar taşıyan bu çarpıcı renklerle yaratışmış desenlemeler birer sanat eseri vurgusunda…