Levi’s İlkbahar/Yaz 2020 ‘Super Future’ Koleksiyonu

0
513

Daima ileriye giden. Yeni bakış açılarıyla yaklaşan. Yeni şeyler denemekten çekinmeyen. Bu, 21’inci yüzyılın dili. İnovasyon yapanların, girişimcilerin çağı. Yeni teknolojilerle kültürün nabzını tuttuğumuz bir dönem. Ve geçmişin en iyi yönlerinin daha parlak bir gelecek için yeniden tasarlandığı bir zaman. Levi’s da ‘Super Future’ İlkbahar/Yaz 2020 koleksiyonuyla pusulasını bu süper geleceğe çeviriyor. Levi’s, ‘Dad jean’ akımının ‘normcore’ (normal görünümlü) stillerinden 90’lı yıllar esintili “Nowstalgia” temasının daha bol kalıplarına ve performans streçlerde gelecek seviye teknolojilere kadar tüm tasarımlarıyla tıpkı bir moda DJ’i gibi dünün, bugünün ve yarının en iyi örneklerini alıp hem yeni hem alışılmış hissi veren bir koleksiyon yaratıyor.

Super Future koleksiyonunda iki klasik Levi’s modeli daha çağdaş kalıplar ve kesimler yaratmak için yeniden tasarlanarak kadınlar için Balloon Jean ve erkekler için XX Chino olmak üzere iki yeni stil tanıtılıyor. Bu sezon tema olarak daha rahat olmaya odaklanılıyor. Erkekler için Levi’s 501 ’93 jean’lerinin genişletilmiş yelpazesi gibi üst bacağı daha rahat kalıplı düz paça, kadınlar için ise Balloon Jean gibi daha yuvarlatılmış siluetlerle bol ve dökümlü ‘dad jean’ stilleri bunu yansıtıyor. 90’lı yılların rahat kalıplar, ironi ve sokak giyiminden ilham alan stilleri gibi sevdiğiniz yönleri kombine edilerek bugüne uyarlanıyor.

Koleksiyon, 90’ların sokak giyimi unsurlarını erkekler için paten esintili stiller, kadınlar için de süper feminen, 80’lerden ilham alan orantılarla kombine ediyor.” Bu sofistike duruş, bir ölçüde 1990’lardan ilham alan bir sans serif fontlu yeni bir Levi’s logosu ve daha pastel, nötr bir renk paletiyle ortaya konuyor. Kremler ve kök boya renkleri ile buzlu maviler, metal grileri ve pas kırmızıları kontrastlar yaratıyor. Giyinmeye daha olgun bir yaklaşım sergilenirken eğlenceli ruhtan ödün verilmiyor.

ERKEK
Bu sezon Levi’s erkek giyimi için büyük haber çeşitlilik etrafında gelişiyor. Dökümlü LEJ 570 ve düz paça 501 ’93’ten 502™ Slim Taper ve yepyeni bir Skinny Taper modeline kadar her ruh hali, vücut şekli ve okazyona uygun çeşitli Levi’s jean kalıpları sunuluyor. Daha bol ve rahat kesimler,İlkbahar/Yaz 2020 sezonunun en büyük oyuncusu olmaya devam ederken çoğunda sağlıklı dozda ’90ların sokak giyimi etkileri görülüyor. ‘Dad’ kesimli kargo pantolonlar ya da desenli, rahat yakalı Turist Gömlekleri gibi

KADIN
Levi’s, bu İlkbahar/Yaz 2020 sezonunda kadın giyimi için sofistike ve ulaşılabilir feminenliğe odaklanıyor. Önceki sezonlara kıyasla biraz daha şık giyime yönelen Levi’syeni stillerinde bol eğlence ve maceraya da yer veriyor. Bu eğlence büyük ölçüde yeni oversized siluetler ve abartılı rahat kalıplar şeklinde sunuluyor. Oversize alanında yeni bir bel yüksekliği yuvarlatılmış siluetleri vurgularken kapüşonlu sweatshirt, Trucker ceket ve gömlek gibi çeşitli üst parçaların bol kollu olduğunu ve yeni Balloon Jeans pantolonların içine sokulmuş olarak kullanıldığını görüyoruz. Çağdaş stilleri 80’lerin enerjisiyle mükemmel bir şekilde harmanlayan bu kombinasyonlar, yepyeni benzersiz görünümler yaratıyor.


Öte yandan, Ribcage Wide Leg Jean ultra ince bel görünümü trendini devam ettirirken bu kez daha geniş, 90’lar esintili bacak kesimleriyle çok yönlü siluetler içeriyor. Kalıplar bollaşırken logoların küçülmesiyle görünümlere daha sofistike bir duruş kazandırılıyor. Renkler de daha sofistike bir yönde ilerliyor; parça boyama ile pastel taş yıkama gibi ağartılmış nötr tonlar ve buzlu maviler sezona damga vuruyor. Son olarak, festival sezonu için özel olarak tasarlanan daha uzun denim şortlar, feminen bluzlar ve evaze kesimli önden düğmeli midi etek gibi stiller de dikkat çekiyor.