adidas Originals&Have a Good Time

0
636

adidas Originals, Tokyo’nun yeni nesil sokak modası markası ile hazırladığı ortak kapsül koleksiyonu ‘Have a Good Time’ı 2019 İlkbahar/Yaz sezonunda sunuyor. Have a Good Time şimdinin ve geçmişin ‘rahat’a olan sevdasını içeriyor.

‘Have a Good Time’ macerası 2010 yılında Tokyo’nun Shirogane kentinde bulunan The Last Gallery’nin 2. katında başlıyor. Kitap, dergi, sanatsal obje ve dünyanın dört bir yanından toplanan eşsiz nesnelerin sergilenmesiyle başlanılan yolculuğa, markanın sürekli yenilenen ve genişleyen moda koleksiyonu da ekleniyor. Bugün Tokyo sokak modasının öncüleri arasında bulunan marka, ismiyle de kutladığı yaşam tarzının bir simgesi halinde. adidas Originals ile Have a Good Time arasındaki iş birliği, markanın başlangıç noktasına da sadık kalıyor.

”Tokyo’daki cesur ve ikonik tasarım yaklaşımı ile Alman spor giyim devinin 90’lı yıllardaki üretimi arasında uyumlu bir ortak zemin buluyor”

Sonuç olarak ortaya sportif giysilerle tamamlanan grafik ağırlıklı bir kapsül koleksiyon çıkıyor. 2019 İlkbahar/Yaz sezonunda sunulan koleksiyonda mavi çerçeveli ‘Have a Good Time’ ve adidas’ın Trefoil logosu ilk dikkati çeken detay dikkat çekmekte. Logolar, hem kollarında üç bandın yer aldığı kısa kollu tişörtlerin hem de 1990’ların futbol kıyafetlerinden esinlenen forma tişörtlerin sırtında yer alıyor.  Aynı logolar kadife eşofman ve eşofman üstünde de dikkati çekiyor.

”Arjantin’in futbol takımının berrak mavi renginden esinlenilen sweatshirt’te de ön yüzünde jakarlı Trefoil logo, sırt kısmında ise Have a Good Time logosu bulunuyor”

Kapsülün ayakkabı seçenekleri, popüler kültürde çok önemli bir etkiye sahip olan iki farklı stilin izlerini barındırıyor. Birincisi, Run DMC ile özdeşleşen, burun kısmındaki “shelltoe” ile ayrışan basketbol ayakkabısı üzerinde 80’lerin sokak kültürünü simgeleyen ‘have a good time’ mesajına yer veren ‘Have a Good Time Superstar’. Superstar’ın yan yüzünde lazerle işlenen SS19 logosu, bilek ve çorap astarında ise ‘Have a Trefoil’ yazısı bulunuyor.

”Superstar’daki bu heyecanlı yaklaşımın aynısı, tüm zamanlarının favorisi olan Gazelle Super’de de görülüyor”

Gazelle de Arjantin’in açık mavisinden esinleniyor ve Superstar ile aynı logo detaylarını içeriyor. Have a Good Time koleksiyonu çok yakında ve sadece adidas online mağazada satışa çıkıyor.