Maskenin Yol Açtığı Sivilce Problemlerini Sebamed Clear Face ile Önleyin

0
360

Aşılanma çalışmalarının hızlanmasıyla birlikte okula ve şehre dönüş süreci başladı. Bu durum yaz ayları ve tatil yüzünden uzakta kaldığımız rutinimize yeniden dönüş demek. Ancak günlük rutine dönüş yapmak maskelerden kurtulduğumuz anlamına gelmiyor. Maskelerle yaşmaya alıştığımız bugünlerde bu durumdan en fazla cildimiz etkileniyor. Uzun süre maske kullanmak cildin kurumasına ve akne oluşumuna neden olabiliyor. Bu dönemde cildin ihtiyaçlarını karşılayacak Sebamed Clear Face Serisi, cildi derinlemesine temizleyip arındırırken aynı zamanda yağlandırmadan nemlendirmeye yardımcı oluyor.

Yaz aylarının bitmesiyle birlikte günlük rutinimize yeniden dönüş yaptık. Kimimiz soluğu okullarda alırken kimi uzun süredir uzak kaldığı ofislerine döndü. Okula ve şehre dönüş yolculuğu her ne kadar hayatımızda değişikliğe sebep olsa da toplumsal alanlarda maske takma zorunluluğunun devam ettiği gerçeği herhangi bir değişikliğe uğramadı. Pandemiyle ve maskeyle yaşamaya alışmak durumundayız. Ancak maskenin cilde olan olumsuz etkilerinden de cildimizi korumak bizim elimizde. Uzun süre takılan maskeler gün içerisinde cildi havasız bırakarak cildin kurumasına ve yağlanmasına neden oluyor. Bu da akne ve kızarıklık gibi cilt problemleriyle karşılaşılmasıyla sonuçlanıyor. Dolayısıyla bu hassas süreci doğru temizlik ve bakımla geçirmek cildimizin sağlığı için oldukça kritik bir öneme sahip. Etkinliği klinik ve dermatolojik olarak kanıtlanan Sebamed Clear Face Serisi sivilce, siyah nokta ve cilt pürüzlerine karşı savaşırken, pH 5.5 ile cildin doğal koruyucu tabakasını da sağlıklı tutuyor.

Cildi derinlemesine temizleyip arındıran bakım
Maskenin sebep olduğu cilt problemleriyle mücadelede kullanıcılarının dostu olan Sebamed Clear Face Serisi, temizlikten bakıma kadar cildinizin ihtiyacı olan her şeyi sunuyor. Sebamed Clear Face Kompakt, pH 5.5’lik değeriyle akneye yol açan bakterilerin çoğalmasına karşı mücadele ederek gözeneklere ulaşan yumuşak temizliğiyle fazla sebumu ortadan kaldırıyor. Sabunsuz, koruyucu içermeyen Clear Face Kompakt, E vitamini serbest radikallerini yakalıyor ve cilt dostu Skualan ile cildin nem dengesinin korunmasına yardımcı oluyor. Sebamed Clear Face Temizleme Köpüğü ise anti bakteriyel özelliği sayesinde kullanım esnasında ciltte 5 dakika bekletildiğinde bakteri sayısını ciddi oranda düşürüyor. Hindistan cevizinden elde edilen patentli içeriği Montaline C40 sayesinde de yeni sivilcelerin ve siyah noktaların oluşumuna yol açabilecek zararlı dış etkenlere karşı cildi koruyor. Sebamed Clear Face Temizleyici Yüz Toniği ise ciltteki fazla yağ, sebum ve kir parçacıklarını temizliyor ve cilt floramızda istenmeyen, zararlı bakterilerden arındırıyor.. İçeriğinde yer alan salatalık ekstresi ve hidrolize ipek ile cildi nemlendirerek dehidrasyona karşı koruyan tonik, Allantoin ile de cildi pürüzsüzleştirerek esneklik kazandırıyor.