Şiirselliği ve görselliği mükemmel biçimde sunan Küçük Prens uyarlaması çıktı

0
310

Dünyanın en çok okunan kitapları arasında sayılan, her yaştan okuyucuyla buluşan Küçük Prens’in, çocukları görsel ve şiirsel bir şölene davet eden uyarlaması Redhouse Kidz tarafından yayımlandı.

Louise Greig’in şiirsel üslubu ve Sarah Massini’nin büyüleyici resimleriyle hayat bulan Küçük Prens uyarlaması, Redhouse Kidz’in titiz çalışmasıyla Türkçeye çevrilerek yayına hazırlandı. Dünyanın en çok okunan kitaplarından biri olan Küçük Prens’in bu kısa ve benzersiz uyarlaması, çocukların kalbini çalacak bir şiirsellik ve görselliği bir arada sunuyor.
Ödüllü şair ve yazar Louise Greig, bu kısa uyarlamada klasik romanın özünü koruyarak, Küçük Prens’in gülüyle ilişkisine odaklanıyor. Karakterin içten ve saf bir bakışla hayatın bazı gerçeklerini keşfetme yolculuğunu kısa ve etkileyici bir hikaye üzerinden anlatan uyarlama, öyküsü ve resimleriyle daha küçük çocukların da edebiyatın temel eserlerinden biri sayılan bu klasiğe erişmesine olanak tanıyacak.
Uçağı bozulunca çölde gölgesiyle baş başa kalan bir pilot, sabah uyandığında olağanüstü bir çocukla karşılaşır. “Bana bir koyun çizer misin lütfen?” der küçük oğlan. Pilot kâğıt kalem çıkarır ve güzeller güzeli bir gül, bir tilki ve hayata dair pek çok sırrı içeren sihirli bir öykü başlar.