Saat&Saat “Akıllı Saatler Öğrenci Gelişim Projesi”ni hayata geçiriyor

0
350

Saat&Saat kurumsal sosyal sorumluluk çalışmaları kapsamında hayata geçirdiği Akıllı Saatler Öğrenci Gelişim KSS Projesi ile yarının büyüklerine zaman yönetimi ve beden saati konularında eğitim verecek. Eğitimlerin yanı sıra atletizm, yüzme, boks, halter, güreş gibi spor dallarından seçilecek başarılı sporcu çocuklara da eğitim ve spor desteği sağlanacak.

Dünyaca ünlü saat markalarının Türkiye’deki tek yetkili distribütörü Saat&Saat, orta öğretim çağındaki çocukların hem biyolojik saatlerini hem de sosyal saatlerini iyi ve verimli kullanmaları konusunda farkındalık yaratmak hedefiyle hayata geçirdiği Akıllı Saatler Öğrenci Gelişim Kurumsal Sosyal Sorumluluk Projesi’ni, düzenlediği online toplantıyla tanıttı. Saat&Saat Pazarlama Direktörü Ayşem Suner ev sahipliğinde gerçekleşen toplantıda, İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Prof. Dr. Nilüfer Pembecioğlu ve Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Dahili Tıp Bilimleri Bölümü Prof. Dr. Betül Ulukol da zaman yönetimi ve bedensel saat konularında önemli bilgiler aktardı.

İstanbul Spor ve Gençlik İl Müdürlüğü’nündesteklediği Akıllı Saatler Öğrenci Gelişim Kurumsal Sosyal Sorumluluk Projesi, yarının büyüklerine bugünden zamanı iyi ve verimli kullanmayı öğretmeyi hedefliyor. Proje kapsamında İstanbul’da 10 ilçe ve 10 okulda, orta öğretim çağındaki 1500 öğrenciye bedensel ve sosyal saatlerini iyi ve verimli kullanımlarına yönelik eğitimler verilecek. Eğitimler Kartal, Maltepe, Üsküdar, Bahçelievler, Bakırköy, Beylikdüzü, Fatih, Küçükçekmece, Sarıyer, Sultanbeyli ilçelerindeki İstanbul Spor ve Gençlik İl Müdürlüğü tarafından seçilen okullarda gerçekleştirilecek. Ayrıca başarı sağlayan ancak maddi yetersizlikler yüzünden spor hayatına devam edemeyen öğrencilere de burs desteği sağlanacak.

Bedenimizin akıllı saatinin ayarını bozmamak gerek!
Bedenimizin bir akıllı saate sahip olduğunu söyleyen Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Dahili Tıp Bilimleri Bölümü Prof. Dr. Betül Ulukol ise bu kavramı şöyle açıkladı: “Sağlıklı yaşam pek çok bileşenin ahenkle bir arada ve denge içinde olması ile mümkündür. Bedenimiz, sağlığımızı korumak ve yaşam kalitemizi yükseltmek için bu dışsal faktörlerin etkisini azaltabilmek amacıyla bir uyum içinde çalışma çabasındadır. Sirkadyen ritim dediğimiz döngüsel süreç, bir başka ifade ile bedenimizin akıllı saati, tam da buna hizmet eder. Aslında immün sistemimizden beslenme sistemimize, uykudan egzersize kadar birçok alanda pek çok döngüsel sürecin var olduğunu biliyoruz. Bu döngüler yaşam boyu neyin nasıl olması gerektiği, bizim için neyin daha iyi olduğu konularında bedenimizi yönlendiriyor ve sağlığımızı destekliyor. Bize düşen yaşamımızı sağlıklı şekilde devam ettirebilmek için bedenimizin bu akıllı saatinin ayarlarını bozmamak ve onların rehberliğinde yaşamaya devam etmek.”