Hayat Bayram Olsa” Kukuli yorumuyla nesiller arası köprü oluyor

0
329

Türkiye’nin dijitalden globale uzanan ilk çizgi filmi Kukuli, yeni klibi “Hayat Bayram Olsa” ile çocukların ve ebeveynlerin kalbine girmeye hazırlanıyor. Bir döneme damgasını vuran efsane şarkının Kukuli yorumu, çocuklara anne ve babalarıyla eğlenceli anlar yaşatarak nesiller arası köprü kuracak.

Youtube Music’in en çok dinlenen sanatçısı Kukuli’nin efsane kliplerine bir yenisi daha eklendi. Bir döneme damgasını vuran ve günümüzde bile dillerden düşmeyen, sözleri; şarkıcı ve söz yazarı Şenay Yüzbaşıoğlu’a ait olan “Hayat Bayram Olsa” şarkısı, Kukuli yorumuyla çocukların ve ebeveynlerin beğenisine sunuluyor. Anne ve babaların geçmiş dönemden hatırladığı, çocukların ise Kukuli yorumuyla dillerine dolanacak Hayat Bayram Olsa şarkısı ile aileler hep birlikte şarkıyı söyleyecek ve eğlenecekler. 

7’den 70’e sevilen şarkılarıyla Türkiye’nin starı: Kukuli 2013 yılında hayata geçen çizgi dizi Kukuli, ilk olarak Youtube’da gösterime girdi. Kukuli’nin Youtube’da 3.5 milyondan fazla abonesi bulunuyor.

Ulaşılabilirlik ve kapsayıcılık değerlerini özümseyen Fauna, Kukuli şarkılarını işaret diliyle de çocuklara aktarıyor. Fauna’nın, Türkiye İşitme Engelliler Derneği ile birlikte 3 yıl önce başlattığı projeyle Kukuli şarkıları 460 milyon izlenme oranına ulaştı.