Ceyda Düvenci’den ailelere özel “Taş Kağıt Makas Duygu Atölyesi”

0
582

Başarılı oyuncu ve sunucu Ceyda Düvenci ve Aslı Cüreklibatır’ın kurucu ortak olduğu Taş Kağıt Makas Atölyesi, Doku Medical’ın desteğiyle çocuklar ve anne babaları için özel bir duygu çalışmasına başlıyor.

Ceyda Düvenci

Atölye, anne babalara ve çocuklara duygularını daha iyi tanıma fırsatı sunarken, sağlıklı iletişim yöntemlerinin de keşfedilmesine yardımcı oluyor.

Her hafta duyguların anlam ve önemi üzerine Doğan Cüceloğlu “Ebeveynlerle Duygu Söyleşisi” yaparken; çocuklar da Elif Ongan Tekçe, Burçak Karaboğa ve Büşra Ertürk’ten yaratıcı drama eğitimine ve uzman psikolog ve Kidzbloomplay kurucu ortakları Umay Divi, Aslı Baykal ve Klodin Değirmenci ile sanat terapi atölyesine katılacaklar. Öğleden sonra çocuklar Primart çocuk tiyatrosunun oyunlarını izlerken ebeveynler Şermin Yaşar ile “Duygularla Kitap Dünyasına Yolculuğa” çıkacaklar. Ayrıca tüm gün boyunca anne babalar Doku Medical’ın dermatoloji uzmanlarından Dr. Emre Kaynak’la cilt tiplerini analiz etme şansı yakalayacak ve bu konuda bilgi alırlarken çocuklar da 5 duyu etkinlik alanında sürpriz etkinlikler yapacaklar.

Levent And Okulları’nda gerçekleşecek atölyenin ilki 16 Şubat’ta başlayacak. Ebeveynler ve 4-12 yaş aralığındaki çocuklara yönelik hazırlanan programın takvimi şu şekilde:

  1. Hafta – Korku (16 Şubat Pazar)
  2. Hafta – Endişe (23 Şubat Pazar)
  3. Hafta – Sinir / Öfke (1 Mart Pazar)
  4. Hafta – Üzüntü / Ağlamak (8 Mart Pazar)
  5. Hafta – Mutluluk (15 Mart Pazar)