Bebeklerde doğal bakım ritüelleri

0
285

Bebeklerin cildi, çocuklara ve yetişkinlere kıyasla çok daha hassastır. Bu sebeple de dış etmenlerden kolayca etkilenir ve önlem alınmazsa bazı cilt rahatsızlıkları yaşanır. Bebeklerde cilt kuruluğu sorunu, en yaygın yaşanan ve en kolay çözüme ulaşan rahatsızlıkların başında gelir. Özellikle 2. aydan itibaren baş gösteren cilt kuruluğu bebeğiniz 5 yaşına girene kadar devam edebilir. Kalıtsal aktarımın yanında, bebeklerin çamaşır temizliği oldukça önemlidir. Bebek giysilerini başka eşyalarla karıştırmadan, bir arada yıkamanız ve onların cildine uygun deterjan ya da yumuşatıcıları kullanmanız gerekir. Piyasada satılan deterjanların çoğu güçlü kimyasallar içerir. Kimyasal deterjanların içerisinde gerek ağartıcı gerek parfüm özellikli çok sayıda madde bulunur. Bu maddeler bebeklerde istenmeyen bazı durumların oluşmasına neden olabilir. Güvenle tercih edebileceğiniz doğal kozmetik ve bakım ürünlerini derledik.

Güzellik Editörü: Eylem Şimşek
Fotoğraf Editörü: Derya Yılmaz

Incia Karın Çatlak Doğal Jel Krem 200 ml
Incia karın çatlak jel kremi içerdiği doğal içerikler ile cildin nemli kalmasını sağlıyor. İçerisindeki doğal yağlar ile trans epidermal su kaybını azaltarak çatlak izlerinin oluşumunu engellenmeye yardımcı olup cilt üzerinde dayanıklı ve esnek bir tabaka oluşturarak dış etmenlerin cilde zarar vermesini engelliyor.

Incia Kids Portakallı Doğal Dudak Besleyici 6 g
Incia Portakallı Doğal Dudak Besleyici kullanılan Shea yağı ve diğer bitkisel yağlar antioksidan kapasitesi yüksek olan E vitamini ve esansiyel yağ asitlerini çok miktarda içeriyor. Savunma kalkanı güçlü olan arı balmumu ve zengin bitkisel yağlar sayesinde yeni çatlakların oluşumuna izin vermez, dudaklar gün boyu canlı ve parlak kalır. Dudaklarınızı hava koşulları gibi çevresel etkenlere karşı korur.

Incia Çocuklar İçin Doğal Jel Şampuan Saç ve Vücut İçin 350 ml
Yeni Incia Doğal Çocuk Jel Saç ve Vücut Şampuanı bebek ve çocukların hassas saç derisi ve tüm vücudu için uygun. Jel formu ve ılımlı yüzey aktif kompleks sayesinde çocukların hassas ciltlerine ve gözlerine zarar vermeden nazik ve mükemmel bir temizlik sağlıyor.

Siveno Baby Doğal Emzik ve Biberon Temizleyici 500 ml
Baby doğal emzik ve biberon temizleyici, hindistan cevizi yağı, zeytinyağı ve hint yağı içeriyor. Formülündeki sirke ve karbonatın temizleme gücü ile en zor lekelerde bile etkili. Süt ve mama lekelerinde etkili temizlik sağlıyor. Bebeğinizin emzik ve biberon gibi tüm gereçlerinde kullanıma uygun. Siveno Baby Doğal Emzik & Biberon Temizleyici’nin etkinliğini arttırıp lekesiz temizlik sağlamak için sıcak suyla yıkama yapın.

Siveno Baby Doğal Çamaşır Sabunu 750 ml
Siveno Doğal Bebek Çamaşır Sabunu hindistan cevizi yağı ve karbonat içeriği ile tüm bebek kıyafetlerinde etkili temizlik sağlıyor. Doğal bebek çamaşır sabunu doğal içeriği ve vegan formülü ile çevre dostudur. Ekstra yumuşatıcı kullanımı gerektirmez. Ayrıca Siveno, doğada geri dönüşen ambalajlar kullanır, yeraltı ve deniz sularını kirletmez, doğaya zarar vermez.

Incia Çocuklar İçin Zeytinyağlı Doğal Köpük Sabun 200 ml
Saf zeytinyağı ile birlikte E vitamini açısından zengin olan tatlı badem yağı antioksidan etkisi ile cildi çevresel faktörlere karşı koruyor. Badem yağı dış etkenlere karşı savunma kalkanı oluşturarak deride oluşan kuruma ve çatlamalara çözüm üretiyor ve cildi temizlerken yumuşak bir his bırakıyor. Cildinizi temizlerken nemlendirerek daha parlak ve canlı görünmesini sağlıyor.

Incia Doğal Bebek Yağı 110 ml
Incia doğal bebek yağı, hem bebeğiniz hem de sizin güvenle kullanabileceğiniz, yapay koku ve boya, paraben, silikon ve parafin içermeyen doğal bir yağ. İçerisinde yağların oksidasyonunu önlemek ve raf ömrünü uzatmak için BHT, BHA vb. sentetik antioksidanlar yerine doğal E vitamini (tokoferol) kullanılıyor. Bebeğinizin banyo suyuna da karıştırarak kullanabileceğiniz bebek yağı, banyo sonrasında bebeğinizin cildini nemlendirir. Bebek yağı içerisinde bulunan ince yağlar sayesinde ürün hızlıca emilir ve cildin elastikiyetini korumasına yardımcı oluyor.

Incia Kuru Ciltler İçin Doğal Jel Krem 170 ml
Incia Kuru ciltler İçin Jel Kremi üretiminde hiçbir sentetik katkı maddesi kullanılmıyor. İçeriğindeki bitkisel yağların hepsini soğuk sıkım teknolojisi kullanarak üretilmiş ve %100 doğal arı balmumu kullanılıyor.