Aile Festivali İBS öncesinde Seçil Fida ile merak edilenleri konuştuk.

0
743

14 – 16 Aralık 2018 tarihlerinde İstanbul Kongre Merkezi’nde bu yıl 7. kez gerçekleşecek İBS Anne Bebek Çocuk Fuarı için, fuarın kurucularından, Boyut Group Genel Müdürü Seçil Fida ebeveynlerin hayatına tüm içtenliği ile enerji katmaya devam ediyor.

Öncelikle tanımayanlar için biraz kendinizden bahseder misiniz?
İBS Fuarı’nın düzenleyicisi Boyut Group’un kurucu ortağıyım, ama beni gerçekten tanımlayan sıfatlar Duru’nun annesi, Orçun’un eşiyim. Ayrıca gezmeye, yeni şeyler keşfetmeye meraklı biriyim.

İBS Anne Bebek Çocuk Fuarı’nın hikayesi nedir?
Bir söz vardır; “Anne olmadan anlayamazsın” diye. Ben bu sözün doğruluğunu anne olunca fazlasıyla yaşadım. Kızım Duru, olması gerekenden on hafta önce doğdu.

O kadar küçüktü ki, benden başkası bakamaz duygusu ile iki yıl boyunca işimden, sosyal hayatımdan, tüm eski düzenimden uzaklaşıp baktım O’na. Kızımı büyütürken birçok sorun ve karşılanamayan ihtiyaçlarım oldu.

Sonra bu sorunların sadece bana ait olmadığını gördüm ve bu bir nebze de olsa beni rahatlattı; fakat beraberinde omuzlarıma ağır bir yük getirdi. Eşimle kurduğumuz ve 16 yılı aşkın bir süredir Türkiye’de birbirinden güzel ve seçkin organizasyonlara imza atan Boyut Group’taki işime geri döndüğümde kafamda sadece bu vardı.

Annelere, babalara, bebeklere, çocuklara dokunan, hassas, bilgili, eğlenceli ve büyük bir dayanışma ruhunun hakim olduğu İBS Anne Bebek Çocuk Fuarı fikrini iki yıl boyunca ince ince alt yapısıyla birlikte oluşturarak ilk buluşmamızı gerçekleştirdik.

Bu yıl büyük bir titizlikle ve anne hassasiyetiyle hazırlanan İBS Anne Bebek Çocuk Fuarı’nın altıncısını düzenliyoruz. Yani artık İBS altı yaşında bir çocuk, hem de çok bilgili, konuşkan, güvenilir, eğlenceli bir çocuk. Ve sekiz yıl önce üç kişi ile başlayan ailemiz, bu gün İBS ile 100.000 kişilik geniş bir aile olmuş durumda.

Bu senenin teması nedir? Tema seçimlerinizi neye göre yapıyorsunuz?

Kendi hayatımızdan esinleniyoruz. Çevrem birbirinden harika annelerle çevrili. Hepimiz çocuklarımızı birlikte büyütüyoruz. Onların hayatlarından, kendi yaşadıklarımdan çıkıyor her sene İBS’nin teması. İBS 2018 Temamız ise “Yaratıcı Annem, İlham Perim”. Anneliğin mucize dönüşümü ile başlayıp, geçen yıl annelerimizin kahramanlıkları ile devam eden tema yolculuğumuzda bu sene, annelerimizin her şart altında nasıl yaratıcı olabildiklerini, nasıl çözümler üretebildiklerini, hayatlarımıza dokunduklarında nasıl bir sihir gerçekleştirdiklerini, bizlere nasıl ilham verdiklerini hep birlikte konuşacağız.

Renkli ve coşkulu bir atmosfer oluyor her sene. Bu sene de sürprizler var mı?

İBS’yi takip eden anneler çok iyi bilirler; her buluşmamız içinde pek çok yeniliği ve sürprizi barındırır. Kendini tekrar etmeyerek, her yıl daha ileriye gitmek bizim temel sloganlarımızdandır. Dolayısıyla bu yıl da elbette yeniliklerimiz var. “Yaratıcı Annem, İlham Perim” temamıza uygun etkinlikler fuarda çok renkli görüntüler yaşatacak hepimize. Birbirinden renkli gösteriler, eğlenceli aktiviteler, ünlü uzmanlarıyla sohbet bulaşmaları büyük oranda temanın ruhuna uygun olacak.

”İBS’nin sihirli dünyasında yine her zamanki gibi şovlar, atölye etkinlikleri anneler ve çocuklarına zamanın nasıl geçtiğini unutturacak.”

Ayrıca çizgi dünyanın sevilen kahramanları çocuklarla buluşacak, oyunlar oynayacak, bol bol fotoğraf çektirecek. Prenseslerin, prenslerin yer aldığı dans şov partileri, yeni yıl gösterileri, hediyesi bol hazine avı yarışmaları ve daha pek çok etkinlik İBS’de ebeveynleri ve çocukları bekliyor olacak.

İBS çok konuşan, çok anlatan, çok dinleyen bir fuar. Üç gün boyunca ünlü anneler, deneyimli anneler, girişimci anneler, sporcu anneler, alanında uzman doktorlar, İBS Sohbet Buluşmaları köşesinde ebeveynlerle bir araya gelecek. 

Konuşacaklar, dertleşecekler, soru soracaklar, çocuklarının gelişimi için en uygun tüyoları kapacaklar.

Hazine avı yarışmalarımız bu yıl da devam edecek ve yine binlerce aileye, çocuk giyiminden oyuncağa, bebek odalarından hijyen malzemelerine, küçük ev aletlerinden pusetlere ve otomobil koltuklarına kadar çeşitli hediyeler vereceğiz.

Annelerin oyları ile sektörün en iyi ürünlerini seçen İBS ÖDÜLLERİ bu yıl da devam edecek mi?

Artık gelenekselleşen İBS ÖDÜLLERİ için sektörden ve ziyaretçilerimizden çok güzel yorumlar alıyoruz. Türkiye’nin en iyi markaları en yeni ürün ve hizmetleri ile İBS Ödülleri’ne başvurularını yaptılar. Kasım’ın ilk haftasında jüri tarafından yapılan ilk değerlendirmeyi geçen markalar, 15 Kasım’da halk oylamasına sunulacak. Oylama Kasım sonunda bitecek. Sekiz kategorinin en iyilerine halk karar verecek.

Halkın birincilik payesi verdiği markalar ödüllerini 14 Aralık’ta düzenlenecek törenle alacak. Halk oylamasına katılan aileler içinden çekilişlerimiz olacak. Ve birbirinden değerli hediyelerin sahibi olacaklar.

bu yıl yedinci kez düzenlenecek etkinlikte, Ceyda Düvenci, Akasya Asıltürkmen, Alper Kul, Prof Dr. Norma Razon, Diyetisyen Dilara Koçak, Hande Birsay, Yazar Şermin Yaşar ve daha pek çok isim ebeveynlerle bir araya gelecek.

Ebeveynler İBS ödülleri için “www.ibsfuar.com” üzerinden oy kullanabilirler. Sitemizi mutlaka ziyaret etsinler, çünkü birbirinden güzel yarışmalara katılıp değerli hediyelerin sahibi olabilirler.

Gelişmeleri takip etmek isteyenler hangi kanallardan sizlere ulaşabilirler?

İBS yaklaşırken bütün yeniliklerden, yarışmalardan, kampanyalardan haberdar olmak isteyen ebeveynlerimiz mutlaka “www.ibsfuar.com” sitesini ziyaret etsinler. Ayrıca “facebook.com/ibsfuar”, “twitter.com/ibsfuar”, “instagram/ibsfuar” gibi sosyal medya kanallarımızdan da bizi takip edebilirler. Bu kanallar üzerinden yarışmalarımıza katılabilir, kampanyalarımız hakkında bilgi sahibi olabilir, ayrıca ebeveynlik yolculuklarında işlerine yarayacağını düşündüğümüz bilgilere sahip olabilirler.

Rahat ve keyifli bir fuar için, ziyaretçi ailelere neler önerirsiniz?

Bugüne kadar yaşadığımız tecrübelere dayanarak ziyaretçilerimize önerebileceğim en önemli nokta fuara ailece gelmeleri; ailesi ile gelen anneler daha rahat söyleşilere katılabiliyor, stantlardaki aktivitelerden faydalanabiliyorlar. Ayrıca fuara bolca vakit ayırmalarını da tavsiye ederim, fuarda o kadar çok marka ve etkinlik var ki bırakın birkaç saati bir gün bile yeterli olmuyor. Ziyaretçilerimiz fuar girişinde kolaylık olması için 1 Kasım’da satışa çıkacak online biletlerimizi www.ibsfuar.com adresinden alabilirler. Çocuklarıyla unutulmaz güzel anlar yaşamak, ailecek katıldıkları yarışmalarda doyasıya eğlenmek, İBS Sohbet Buluşmaları köşelerinde yepyeni bilgiler ve bakış açıları edinmek ve elbette birbirinden iyi markaların ürün ve hizmetlerine cazip fiyatlarla sahip olmak isteyen tüm aileleri bekliyoruz… Hep birlikte çok eğleneceğiz…