Barış Şampiyonları!

Brezilyalı süper model Adriana Lima, Mexico City’de çocuklar için düzenlenen boks programına katıldı. IWC marka elçisinin birlikte idman yaptığı çocuklar “Campeones de la Paz” (‘Barış Şampiyonları’) adlı bir programda yer alıyor. TRASO derneği tarafından organize edilen ve Laureus Sport for Good Vakfının destek verdiği girişim, Mexico City’nin en yoksul bölgelerinde yaşanan şiddeti ve suçları önlemek amacıyla boks, eğitim ve kişisel gelişimi birleştiriyor.

Adriana Lima

Brezilyalı süper model Adriana Lima 2012’den beri IWC marka elçisi ve on yılı aşkın süredir boks sporu ile ilgili. Yakın zamanda Mexico City’deki bir boks salonunu ziyaret ederek CAPAZ (Campeones de la Paz, yani ‘Barış Şampiyonları’) adlı girişimde yer alan çocuklarla antrenman yaptı. Şiddet ve suçla mücadele eden bu koruma programı boks ile psikolojik grup terapisi, vatandaşlık dersleri, insan hakları eğitimi ve ebeveynlik becerilerini bir araya getirerek gençleri ve ailelerini güçlendirmeyi hedefliyor.

Adriana Lima duygularını “Latin Amerika’daki birçok şehir bölgesel uyuşturucu savaşları ve çetelerin şiddetinden çok etkileniyor. Çocuklar toplumumuzun en savunmasız üyeleri, korunmaya ve yardıma muhtaçlar. Boks tutkumu bu çocuklarla paylaşmaktan dolayı çok mutluyum. Bu spor özgüvenlerini artırmalarını sağlarken onları sokaklardan uzak durmaya teşvik ediyor” sözleriyle açıkladı. CAPAZ programını,Meksika’daki ailelerin yaşam kalitelerini yükseltmeyi amaçlayan ve kâr amacı gütmeyen TRAS (Transformacion Social) derneği yürütüyor. Laureus Sport for Good Vakfı’nın finans desteği verdiği program, Lima’nın daha önce Brezilya’da ziyaret ettiği Fight for Peace programı dahil Laureus’un program ağındaki diğer önde gelen Sport for Development programlarından da faydalanıyor.